Prestižní Canadian Hockey League Import Draft se týkal klubů z Western Hockey League, Ontario Hockey League a Quebec Major Hockey League a také letos byl realizován hlavně prostřednictvím internetu. Pozice v draftu ale ještě nemusí znamená, že vybraný mladík do některé z lig skutečně zamíří. Pokud se však hokejista rozhodne do zámoří přece jen vydat, je alespoň jasné, komu náleží jeho práva.

Reichela juniora si jako 27. v pořadí vybrala organizace Red Deer Rebels. „Je to skutečně solidní hráč jak dopředu, tak dozadu. Je to dobrý útočník s dobrou střelou,“ pochvaluje si generální manažer a hlavní kouč Rebelů Brent Sutter. „Podle našich zpráv z Evropy nám opravdu pomůže hlavně při přesilových hrách a bude pro nás dobrou útočnou posilou,“ věří kouč.

Management klubu z kanadské Alberty měl v hledáčku několik hráčů na pozici centra, nakonec ukázal na Reichela. „Potřebovali jsme získat středního útočníka a on byl nejlepší volbou. Když se dostanete na tento draft, vezmete si toho nejlepšího hráče, který má skutečně šanci k nám přijít,“ prozradil Sutter, který během své kariéry v NHL odehrál 1255 zápasů za New York Islanders a Chicago Blackhawks a po kariéře vedl jako hlavní kouč týmy New Jersey Devils a Calgary Flames.

Sutter předpokládá, že devatenáctiletý útočník nebude mít problém zvyknout si na nové prostředí už vzhledem k tomu, že jeho slavný otec Robert Reichel strávil několik sezon v zámoří. „Bavili jsme se po telefonu a mluvil dobře anglicky. Jeho otec hrál v NHL a jeho přechod do Severní Ameriky by měl jít hladce.“

Během středečního draftu juniorů se dostalo i na útočníka Pirátů Jakuba Lauka, kterého si pojistil quebecký klub Rouyn-Noranda. Jedničkou se stal ruský forvard Andrej Svěčnikov.