„V trenérských týmech u akademie nám chyběl někdo, kdo by měl zkušenosti jako obránce. Takového člověka jsem hledal. Angel bydlí v Chomutově a z jeho aktivní kariéry vím, že byl týmový hráč, protože jsme spolu hráli. Věřím, že právě tohle bude jedna z věcí, kterou přenese na naše mladé kluky,“ vysvětluje šéf mládeže Petr Jíra zapojení devětatřicetiletého bývalého reprezentanta, který oblékl nejcennější dres ve 45 duelech, v nichž jednou skóroval.

Někdejší útočník Kamil Koláček má s trénováním mládeže bohaté zkušenosti. V minulosti vedl jako hlavní trenér několik sezón chomutovský starší dorost, po reorganizaci kategorií působil právě u dorostu, takže ví, co přechod ze žákovského hokeje na ten celorepublikový obnáší.

Jednu z ikon novodobé klubové historie doplní bývalý vynikající obránce a oblíbenec místních fanoušků Angel Krstev. Někdejší hráč Nižného Novgorodu, Jekatěrinburgu, Färjestadu, Sparty Praha či Liberce se sice narodil v Praze, ale v Chomutově se usadil.

Juniorský mistr světa z roku 2000 a čtyřnásobný vítěz české juniorské extraligy oblékl bílomodrý dres v sezónách 2000/2001 a 2013/2014. Celkem má na kontě 82 startů, v nichž nastřádal 24 bodů za osm gólů a 16 asistencí. Teď bude předávat zkušenosti mladým Pirátům.

Libor Kult, Václav Veverka