Není to žádná tragédie jak to berou někteří fanoušci.  Hrálo se pouze 12. kolo 1. ligy, rozhodovat se bude v úplně jiném období. Vždyť i v neúplné sestavě, kdy ve čtvrtém útoku nastupoval Račuk, Sinisalo a křídlo se točilo, Piráti v první třetině jasně přestříleli Rytíře 12:6. Akorát gól ne a ne padnout!
Příležitosti byly, Piráti pálili od modré čáry i z blízkosti brankoviště, ale střely Libora Šuláka,  Vladimíra Růžičky i Marka Hovorku skončily buď v lapačce Jana Chábery nebo mimo branku Rytířů.
Paradoxně největší příležitost měli hosté v přesilovce Pirátů. Od modré čáry střílel Marek Hovorka, trefil ale jenom bránícího hráče a Rytíři šli okamžitě do protiútoku. V přečíslení dva na jednoho Havlíček po přihrávce Lukáče trefil jenom tyč chomutovské branky!
První gól utkání přišel ve druhé třetině. Ve 24. minutě  Petr Tenkrát vybruslil od mantinelu a střelou zápěstím se trefil přesně. Kopřiva v brance Chomutova neměl šanci! Kladenský matador střílel přes hráče a navíc přesně! A před chomutovským brankářem byla zaklíněná dvojice hráčů.
Utkání tím pádem dostalo jiné parametry. Kladenští ožili a hráči najednou padali do střel Pirátů: „Kladno extrémně bojovalo. Několik střel zblokovali, skákali doslova hlavami do ran," ocenil přístup svěřenců trenéra Čelanského Marek Hovorka.
Třetí třetina začala sice přesilovkou Pirátů, ale branku vstřelili hosté. Ve 43. minutě vystřelil od modré Lukáš Kužel a jeho dělovka skončila od horní tyčky v brance Miroslava Kopřivy.   Ten marně máchl lapačkou, na kladenský projektil nestačil (0:2).
A začal festival neproměněných příležitostí Chomutova! V 47. minutě Račuk tečoval střelu těsně mimo kladenskou klec. V 52. minutě se ocitl v samostatném úniku Lukáš Květoň, jeho šanci ale zastavilo sekání kladenského Redlicha. Co se dá taky neproměnit, ukázali chomutovští útočníci o několik sekund později. Nejdříve pokus  Vladimíra Růžičky skončil na tyči, aby další Pirát netrefil prázdnou branku a poslal kotouč napříč brankovištěm.
Když už zaplněná SD Aréna nedoufala, snížil v power play a při vyloučení kladenského Lukáše Chalupy za zdrřování hry necelých pět sekund před koncem David Kaše. Vystřelil z pravé strany a jeho rána prošla Cháberovi mezi rukou a tělem do sítě. Škoda, příliš pozdě!
Průběh utkání nejlépe vystihl  asistent trenéra hostů Jiří Kopecký: „Několik předchozích zápasů jsme prohráli kvůli tomu, že soupeři byli zalezlí a čekali na brejky. Tak jsme dnes zvolili tuto taktiku a ta nám vyšla. Chomutov nás občas dostal pod tlak, ale naštěstí se nám podařilo dát góly."
Příští utkání hrají piráti už dnes na ledě Jestřábů z Prostějova. Ve středu 15. října je na programu okresní derby Piráti Chomutov – SK Kadaň. Z pětice zraněných hráčů (Dušek, Scalzo, Sikora, Moore, Šagát) by měl být k dispozici kanadský Mario Scalzo.

Piráti Chomutov – Rytíři Kladno 1 : 2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 60. D. Kaše (V. Růžička, Hovorka) – 24. Tenkrát (Eberle), 43. Kužel (Melka, Eberle). Rozhodčí: Bejček – Hejl, Bosák. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 4 099. Střely na branku: 36:29.
Piráti Chomutov: Kopřiva – Koma, Skinner, Rutta, Drtina, Rýgl, Šulák – McGregor, Gajovský, Květoň – Hovorka, V. Růžička, O. Kaše – D. Kaše, Kämpf, Hřebejk – Sinisalo, Račuk.