Dvojice trenérů, kteří v úvodu letošního ročníku vedli i chomutovské Piráty, kvůli neloajálním postojům ve svých funkcích končí. „Spolupráce s trenérskou dvojicí byla ukončena z důvodu neloajálních postojů k organizaci Piráti Chomutov," sdělil médiím marketingový ředitel Pirátů Chomutov David Dinda. Generální manažer Chomutova Jaroslav Veverka ml. ještě dodal: „Každý, kdo v naší organizaci působí, by měl svými postoji na ledě i mimo něj jednoznačně ukazovat jaké zájmy hájí. Pokud tomu tak není, je to špatným signálem nejen pro mě, ale také pro fanoušky a celou naší organizaci."

Fanynka Pirátů Terezka, která byla na utkání Pirátů v Karlových Varech, řekla o chování Doležala a Antonika v hledišti: „Dobře se bavili, hlavně po gólech Varů." Fanda Kadaně Danýsek na diskusním fóru černožlutých doplnil: „Panáčkové se prý moc radovali, když padla branka na 4:3."

Odvolaná dvojice koučovala Kadaň jenom v sedmi duelech, které scházely do konce dlouhodobé části první ligy a získala s týmem pouze sedm bodů. Fanoušci Kadaně, ale i Pirátů okomentovali odchod obou trenérů většinou pozitivně. „Za rychlost kopaček u Kadaně trenérskému duu velký palec nahoru pro vedení, které reagovalo rychlostí blesku. Škoda, že je nevyrazili již dřív,"zhodnotila fanynka Ajtuli. Wayne 123 si myslí, že je to dobrý krok před nadcházejícími boji v play-off: „To je super zpráva před play-off. Konečně pořádnej krok, oba dostali poprávu padáka."

To fanda Pirátů Vado ocenil trenéra Jiřího Doležala, hlavně za postup s Piráty do extraligy: „Každopádně Antonik měl dost času ukázat co v něm je a dostal hooodně času a vedení s ním mělo až přespříliš trpělivosti. Doležal se bude muset ještě hodně oťukat a naučit. Přesto a díky mu za to, už mu nikdo nesebere, že nás dostal do extraligy a za to, Jirko Doležale velmi děkuji."

Na lavičku Kadaně se do bojů play-off postaví trojice Stanislav Mikšovic, Petr Martínek a Leo Gudas. Ostrý start prožije trenérská trojice už ve čtvrtek v 17:30 hodin na ledě Třebíče, kde se odehraje první zápas play-off první hokejové ligy. Druhý zápas je na programu v pátek ve stejném čase, v Kadani se hraje v pondělí a v úterý, vždy od 18:00 hodin.

Čtvrtfinále play-off první ligy se hraje na čtyři vítězná utkání a v souboji s Bílými hvězdami z Třebíče se očekává dlouhá a vyrovnaná série. Už v základní části všechny čtyři zápasy přinesly nesmírně vyrovnané výsledky. Vítěz utkání vždy vyhrál o jedinou branku, v jednom případě se rozhodovalo až v prodloužení. Kadaň zvítězila třikrát, Třebíč jenom v úvodním zápase.