Před sezonou by každý tipoval, že Šumperk nebude pro Piráty žádný soupeř. Jenže vzájemná bilance je zatím vyrovnaná a dnešní zápas s Draky tak může být hodně zajímavý.

Šumperk přijede v nejsilnější sestavě. „Trenéru Radku Kučerovi by neměla chybět žádná síla na ledě, za Draky se v brance mezi třemi červenými tyčemi představí zcela určitě Tomáš Štůrala,” hlásí Draci na svém oficiálním webu.

V brance Chomutova by naopak mělo dojít ke změně. Dosavadní jedničku Hanuljaka by podle informací z klubu měl na zápas proti Šumperku nahradit Jarno Leitinen, kterého Piráti mají na měsíční zkoušení. V posledním zápase v Havlíčkově Brodě, odkud přišel, ještě nenastoupil. Dnes tak bude mít premiéru a hlavně možnost předvést trenérům, jestli ho budou chtít v týmu nastálo.

Rozhodně dobrá zpráva je, že do sestavy by se mohl vrátit také Petr Jíra, který od poloviny září léčil nalomenou holenní kost. Pro zajímavost - zranění si tehdy přivodil právě v zápase se Šumperkem. Včera už trénoval v běžné zápasové sestavě.

Salith Šumperk, který je zatím těsně pod čarou play-off, pojede na sever Čech chomutovské Piráty překvapit, podobně, jako se mu to povedlo v prvním letošním vzájemném duelu. Tehdy už ve třetím kole uhráli Draci na chomutovském ledě remízu a na trestná střílení dokonce vyhráli.

Odplata v Šumperku se povedla jen zčásti. Na konci října tam Chomutov vybojoval dva body, když v základní hrací době skončil zápas opět remízou. Druhý bod za výhru v prodloužení vystřelil Pirátům Helminen.

Jenže zdá se, že tápání Chomutova ze začátku sezony je pryč. Z posledních jedenácti zápasů prohráli modrobílí jen jednou, když před domácím publikem nedokázali dát gól Jihlavě a prohráli 0:2.. Od té doby vyhráli šestkrát v řadě, byť jednou v prodloužení.

Prodlouží tuto šňůru? Hráči i fanoušci věří, že ano. A věří tomu i bookmakeři sázkových kanceláří, kteří Chomutov favorizují s kurzem 1,2 více než dost.

Zápas se hraje v sobotu v chomutovské aréně, začíná v 17.30.