„Líbila se mi komunikace trojice, o které je řeč a chceme co nejvíc propojit áčko s juniory včetně herního schéma,“ vysvětluje místopředseda klubu Jiří Sochor. „Navíc je potřeba se na celou věc dívat i z ekonomického hlediska a tři trenéři u áčka by z tohoto pohledu smysl nedávali. Takhle budeme mít u dvou nejstarších týmů fungující trojici, která může navázat na závěr minulé sezóny a usnadnit mladým klukům přechod mezi dospělé,“ doplňuje.

Šestapadesátiletý rodák ze Slaného tak na chomutovské střídačce naváže na zhruba sezónu a půl od ledna 2008 do dubna 2009, kdy dovedl mužstvo do finále a semifinále tehdejší první ligy. V prvním případě tým vypadl s Mladou Boleslaví, o rok později s brněnskou Kometou.

Chomutov ještě na medaili nedosáhl.
Levhartice poprvé v sezóně Lvicím podlehly, série bude pokračovat na východě

Martin Pešout zatím odkoučoval chomutovské mužstvo v jednaosmdesáti utkáních, z nichž čtyřiačtyřicet jeho svěřenci vyhráli v normální hrací době. V dalších deseti uspěli v prodloužení nebo po nájezdech, sedm jich stejným způsobem ztratili a dvacetkrát odešli z ledu poraženi po šedesáti minutách hry.

Nyní čeká někdejšího kouče Kadaně, slovenské Skalice, karlovarské Energie či brněnské Komety premiérová mise ve druhé lize, v níž doposud žádný tým jako hlavní kouč nevedl. Po boku bude mít Petra Martínka, jenž stojí na střídačce Pirátů nepřetržitě od roku 2016.