Rozhovor s Pirátem Markem Račukem

První třetinu jste vyhráli 2:0, ale měli jste tam přesilovky. Na trestné lavici byl Martynek a pak Hübl, bohužel jste je nevyužili?
Kdyby se je podařilo využít, určitě by se nám hrálo ještě líp. Nechci říct, že by byl pak zápas lehčí, ale mohli jsme to mít ještě víc ve svých rukou. na druhou stranu to takhle má být. I pro lidi je to zajímavější něž když je rozhodnuto příliš brzy. Má to být boj.
Ve druhé třetině jste dovolili Litvínovu, aby se vrátil do zápasu, čím to?
To byla škoda, protože jsme dělali zbytečné fauly a pomohli jsme k tomu, že se domácí zvedli. Litvínov má dobré přesilovky a vždy nás dotáhli.
Co jste si řekli před třetí třetinou?
Že nesmíme nechat hrát jenom je, zvednout hlavy vrátit se k naší hře z první třetiny. Pak už to byl boj a bylo to o jenom gólu. Využili jsme tam tu dlouhou přesilovku a pak už jsme se snažili branku nedostat a to se povedlo.
Jak se vám dnes hrálo v první lajně?
Dneska se mi hrálo opravdu hodně dobře. Mohlo to být ale ještě lepší, mohl jsem tam zavěsit, ale nevyšlo to. Je to hokej.
Dostával jste větší prostor na ledě než obvykle, vnímal jste to?
Bylo to příjemné. Já jsem na to zvyklý z první ligy a je fajn když naskočím do extraligy a dostanu takovou šanci.
Co jste říkal přesilovce šest na tři?
Tak to byly zrovna fauly na mě. Já byl před bránou a clonil sem gólmanovi. Určitě to bylo hezké hokejové zpestření.
Jak vnímáte derby, je to pro vás jiný zápas než ostatní?
Určitě ano, je to hezké, není to jen Slávia a Sparta. Stačí vzpomenou zápas v Karlových Varech. tam byly první dvě třetiny naprosto vyrovnané. Tam jsme odskočili až třetí třetinu. I když ono je to v extralize jedno jestli hrajete s prvním, nebo posledním týmem tabulky. Pokud jde třeba o Litvínov, tak ten má takový kádr, že by neměl hrát baráž, ale letos jim to prostě takhle vyšlo.
Nepošilháváte teď po šestém místě a přímém postupu do čtvrtfinále play off?
My jsme měli úkol nespadnou do play out a po dnešním zápase jsme v desítce takže proč ne. Určitě se budeme snažit dostat do šestky. Kdo by se nechtěl vyhnout předkolu a jít do čtvrtfinále.
Jistota play off vám určitě dodá klidu?
Samozřejmě že se teď zbytek základní části bude hrát líp.