Plány Pirátů na pozornou defenzivu vzaly za své již po 38 sekundách, kdy Jánský dlouhou přihrávkou našel Hübla za obranou domácích a nejproduktivnější hráč Litvínova jistě prostřelil Růžičku.

Navíc ve 3. minutě na tom Chomutov mohl být ještě hůře, Račuk fauloval v gólové šanci Majdana a slovenský útočník dostal výhodu trestného střílení, které ale neproměnil.

O pět minut později ale již hosté vedli 2:0, i když také vinou chyby rozhodčích. Trávníček vyrazil hůl Růžičkovi, který přestal chytat, hlavní arbitři ale nepřerušili hru a kapitán Vervy zvýšil vedení svého týmu. „Chtěl jsem skočit po puku, vypíchnout ho a hráč soupeře mi vysekl hokejku. To je celé," řekl Růžička.

Frustrovaný gólman vzápětí hodil po rozhodčím Hrubém vyrážečku, za což dostal desetiminutový osobní trest. Spíše měl ale inkasovat trest do konce utkání. „Je pravda, že jsem byl frustrovaný. Už tomu ale předcházel ten nájezd… Kupilo se to a pak to bouchlo," uvedl Růžička, který se s odstupem za svou reakci omluvil.

Že měl putovat předčasně do kabin, neřešil. „Cítil jsem to jako velkou křivdu. Nemohl jsem věřit, že gól platí," přiznal. S ohledem na možný dodatečný trest se ale k situaci dál nechtěl moc vyjadřovat.

Následně ještě hosté neproměnili několik šancí, až poté se do hry dostali i domácí. I díky přesilovým hrám. Vyloučení Posmyka ani Kousalíka ale Chomutov potrestat nedokázal. Francouz chytal pozorně, navíc měl i potřebné štěstí. Ve 22. minutě mu po Kašeho střele pomohla tyč.

To domácím Štěstěna moc nakloněná nebyla. Přihrávka Černého zpoza branky se ve 23. minutě odrazila od brusle Nováka za záda bezmocného Růžičky. „To byl asi klíčový moment. Domácí mohli snížit a místo toho to bylo 3:0," řekl brankář Pavel Francouz, který udržel potřetí v prosinci čisté konto. „Dnes jsem měl ale hodně štěstí. Na Chomutovu bylo vidět, že se mu nedaří. Několikrát mohli dávat do prázdné, ale nic jim nevyšlo," podotkl Francouz.

Piráti mohli duel zdramatizovat v dalších početních výhodách, neprosadili se ani při osmnáctisekundové přesilovce pět na tři. Pokus Bomersbacka skončil opět jen na tyči.

Litvínovu se v útoku dařilo mnohem lépe, což dokumentoval ve 47. minutě Černý, který prostřelil Růžičku. Hosté se navíc mohli spolehnout na pozorného Francouze, s jehož pomocí přežili i další oslabení ve třech. Dvojnásobnou výhodu si v závěru vyzkoušeli i hosté, ani oni ji ale nevyužili.