Derby: Gól z buly, deset zásahů a výhra Pirátů

Chomutov – Na tohle derby budou hokejoví fanoušci ještě dlouho vzpomínat! Třetí letošní souboj chomutovských Pirátů s Ústeckými Lvy nabídl nádhernou podívanou a deset branek.

8.12.2011

. Foto: Jan Vraný

Spokojenější byli po utkání domácí hokejisté, kteří soka z Ústí porazili 6:4, když o své výhře rozhodli až dvěma góly v poslední minutě a stáhli náskok lídra tabulky na šest bodů.

„Nebyli jsme horším mužstvem, vyhrál šťastnější. Škoda, že jsme dostali dva góly v poslední minutě první třetiny, i přesto jsme ale dokázali utkání zdramatizovat a vyrovnat. Bohužel jsme si ale nechali po další chybě dát gól půl minuty před koncem. Je to obrovská škoda,“ řekl po utkání trenér Lvů Petr Rosol.

Jeho tým byl v derby lepší, doplatil však na časté fauly a chyby v defenzivě. První gól inkasovali Lvi ve 12. minutě, kdy proměnil přesilovku Hafenrichter. Radost Pirátů ale neměla dlouhé trvání. Už po šestnácti vteřinách vyrovnal Rod a o minutu později dokonal obrat Ludvík.

Jenže Piráti dokázali trestat fauly Lvů a na konci první části dvěma přesilovkovými góly otočili skóre ve svůj prospěch. Jejich náskok navíc ještě narostl na začátku druhé části, kdy se trefil Gajovský a vyhnal tak Orcta na střídačku. Jeho náhradník Francouz si dlouho počínal suverénně a ve 35. minutě sledoval, jak se jeho spoluhráči radují z kontaktní trefy Šagáta. A když se pak šest a půl minuty před koncem duelu prosadil Ludvík, bylo drama na světě.

Na očekávané prodloužení ale nakonec nedošlo. Půl minuty před koncem zápasu zmrazil ústecké naděje druhým gólem hrdina utkání Hafenrichter a při power play uzavřel skóre Hruška.

Autor: Martin Petrů

8.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
Volební urny už začali úředníci stěhovat ze skladů do jednotlivých volebních okrsků.
5

Někteří volební lídři zůstanou v kraji, další vyrazí do Prahy

70

ANKETA: Zavedli byste přímou volbu starostů?

Velkoformátové snímky vytažené z mobilu: V Luragu vystavuje smartfotografka

Chomutov – Na dnešní vernisáži rozdá rychlé tipy, jak lépe fotit iphonem.

Florbalisté Chomutova vyzvou českého velikána

Chomutov – Dnešní utkání proti sobě postaví Chomutov a šestinásobného mistra Tatran Střešovice.