Historie se opakuje. Na konci loňské sezony dlužil management Pirátů Chomutov peníze hráčům za jeden výplatní termín. Nepříjemnou situaci řešila mezi kapitánem Michalem Vondrkou a klubem až smírčí komise Českého svazu ledního hokeje. A teď je to tady opět.

Klub dluží hráčům peníze za odvedenou práci. Podle vyjádření tiskového mluvčího Pirátů Libora Kulta se jedná o jeden a půl výplaty: „K dnešnímu dni klub eviduje po splatnosti jednu výplatu a polovinu další. Zbytek odměn odešel hráčům na účet. Klub si je závazků vůči hráčům plně vědom.“
Samotní hráči se k situaci nechtějí příliš vyjadřovat: „Promiňte, ale rozhovor neposkytnu. Je to příliš čerstvé,“ odpověděl na žádost o vyjádření jeden z nejzkušenějších hráčů Pirátů Ivan Huml.

Kapitán Michal Vondrka, který se na konci loňské sezony postavil za chomutovský tým, prozradil aspoň něco: „Něco nám dluží. Nechci to ale více specifikovat. Vyjádřit se musí klub,“ prohlásil kapitán týmu po úterním tréninku ještě před tiskovým prohlášením Pirátů Chomutov.

Klub i hráči vzniklou situaci řeší. Ani jedna strana „nestrká hlavu do písku“ a snaží se najít východisko. "Nějaká jednání probíhají, ale jsou to interní věci. Nerad bych je ventiloval ven,“ vyjádřil se útočník Pirátů s číslem 82.

„Majitelé i management Pirátů Chomutov sice považují aktuální situaci za interní záležitost klubu, ovšem zároveň chtějí uvést na pravou míru některé informace. Je pravdou, že v současné době se nedaří stabilizovat cash flow klub, z čehož vyplývá, že hráčům v tuto chvíli neodešla část výplat. Vedení klubu intenzivně pracuje na stabilizaci cash flow se všemi partnery klubu,“ píše se v tiskovém prohlášení Pirátů Chomutov.