Všichni tři patří mezi důležité hráče, jejichž místo je také v přesilových hrách a oslabeních. „Všechny řadíme do základní kostry mužstva, u které chceme, aby zůstala, ať dopadne současná sezóna jakkoliv,“ přibližuje manažer A-týmu Jiří Sochor. „Chceme mít silný kádr i pro případ, že bychom zůstali ve druhé lize, protože pak by byl postup jednoznačným cílem a zachování fungujících vazeb v týmu by bylo velkým plusem,“ doplňuje.

Tři opory prodloužily smlouvy.Tři opory prodloužily smlouvy.Zdroj: Piráti Chomutov

Univerzál Jakub Matai přišel do Chomutova až v rozehrané sezóně a první tři zápasy odehrál v útoku, aniž by bodoval. Jakmile se zasunul do defenzivy, góly a přihrávky začal sbírat ve velkém. Díky čtrnácti trefám a dvaceti asistencím ve 35 duelech mu patří druhé místo mezi obránci kanonýry a čtvrtá příčka v produktivitě beků celé soutěže. V tuto chvíli zdravotně indisponovaný devětadvacetiletý útočník podepsal dvouletou smlouvu.

Chomutovské Levhartice mají z Českého poháru stříbrné medaile.
Historické stříbro! Levhartice ve finále poháru podlehly Žabinám, i tak slaví

Obránce Radek Havel se vrátil do klubu, kde udělal první krůčky na ledě, během letní přestávky a momentálně figuruje na druhém místě týmové produktivity obránců, neboť ve 35 startech pětkrát skóroval a dalších osmnáct gólů pomohl připravit spoluhráčům. Osmadvacetiletý chomutovský odchovanec bude moci rozšířit dosavadních 124 utkání v áčku, v nichž vstřelil sedm gólů a zapsal 31 asistencí, neboť se s klubem dohodl na nové roční smlouvě.

Další místní odchovanec Jakub Chrpa po boku kapitána Viktora Hübla s Františkem Lukeše atakuje čelo pořadí střelců celé druhé ligy. S jednatřiceti zásahy ztrácí na vedoucího Davida Šafránka z Benátek nad Jizerou jen dva góly. Devětadvacetiletý dvojnásobný juniorský mistr republiky má v tento moment v áčku na kontě 162 střetnutí se 109 body (63+46) a v kapse roční smlouvu se stejně dlouhou opcí.