„Od Martina Tůmy čekáme posílení útoku. Jedná se o bodového hráče, který prošel místní mládeží, a věříme, že s kvalitními spoluhráči půjde ještě nahoru,“ říká na adresu první posily sportovní manažer Martin Pešout.

Pětadvacetiletý rodák z Teplic a odchovanec tamního hokeje má za sebou povedený ročník, v němž odehrál všech 44 zápasů dlouhodobé části s bilancí 19 gólů a 32 asistencí. V pěti bitvách play-off s Vrchlabím jednou skóroval a přidal tři asistence. Společně se dvěma sezónami v Děčíně má ve třetí nejvyšší soutěži bilanci 65 startů a 67 bodů (24+43).

Rodné Teplice opustil Martin Tůma ještě jako žák a přesunul se do Ústí nad Labem, odkud v létě 2014 přišel do chomutovského staršího dorostu. Za čtyři sezóny odehrál i vinou zranění 86 utkání, v nichž zaznamenal jedenáct přesných zásahů a šestnáct přihrávek. V posledním ročníku debutoval rovněž mezi seniory, neboť 9. září 2017 nastoupil ve druhé nejvyšší soutěži za Trhače Kadaň, v jejichž dresu ještě v témže měsíci bodoval i skóroval, když se trefil v Benátkách nad Jizerou.

Víkendový zápas okresního přeboru FC Spořice B - FK Hrušovany, domácí hráči ve žlutém.
Okres: Rašovice ještě proženeme, chceme být první, říká Holeček z Března

Poté se vrátil do krajské metropole a pravidelně nastupoval v Chance lize, v níž má aktuálně bilanci 205 startů, 40 gólů a 44 asistencí. Nyní bude další body střádat ve druhé lize v Chomutově stejně jako o čtyři roky mladší obránce Jakub Váchal. Odchovanec Třemošné navázal na dva starty z extraligového play-out 2019 téměř všemi zápasy v základní části druhé ligy.

Plzeňský rodák vynechal jen dva. Ve 42 soubojích třikrát rozvlnil síť v brance soupeře a dalších dvanáct gólů pomohl připravit. Ve dvanácti duelech play-off přidal jednu přihrávku, tudíž jeho bilance v chomutovském A-týmu zatím čítá 56 střetnutí, tři góly a třináct asistencí.