Chomutov může být hrdý na to, že z řady nabídek se v závěru Ručinský rozhodoval pouze mezi Chomutovem a Spartou.

“Na začátku tohoto týdne se Martin sešel s naším předsedou představenstva panem Veverkou a řekl, že ze všech nabídek uvažuje už jen o Chomutovu nebo Spartě. V úterý večer pak zavolal sportovnímu manažerovi Kašpárkovi s tím, že jde do Sparty. Moc se omlouval a poděkoval za po všech stránkách korektní jednání,“ přibližuje marketingový manažer KLH Chomutov David Dinda události posledních dnů.

První nabídku dostal Martin Ručinský od chomutovského vedení na konci dubna, po návratu ze zámořské NHL se na něj nabídky doslova hrnuly. Postupem času výběr zužoval a postupně vypadávaly týmy jako například Litvínov či Slavia, nakonec se rozhodoval mezi angažmá ve Spartě či Chomutově. Ten mu dal nabídku opravdu velkorysou – mluvilo se o částce deseti milionů na sezonu a také místo v managementu klu­bu.

Většina fanoušků žila nadějí, že by se tento olympijský vítěz a několikanásobný mistr světa v chomutovském dresu mohl objevit, ale řada z nich jeho extraligové rozhodnutí čekala.

“Trošku jsem zklamaný, ale čekal jsem to. Určitě by díky němu chodila na zápasy minimálně o tisíc lidí více. I bez něj máme tým hodně silný, on by byl takovým zlatým hřebem,“ dodává Jan Oberstein, místopředseda chomutovského fanklubu.

Sportovní přínos Ručinského je nezpochybnitelný a stejně tak se dá mluvit i o přínosu v oblasti návštěvnosti či prodeje suvenýrů, prostě o výrazném zvýšení zájmu o chomutovský ho­kej.

Prvoligová sezona už pomalu klepe na dveře a většina týmů se horečně posiluje. To, že Ručinský zamířil do Sparty, ale vliv na kádr KLH nemá. „Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby se rozhodl pro nás, ale kádr máme uzavřený. Martin by byl jen třešničkou na dortu. Nikoho jiného už shánět nebudeme, tým máme uzavřený,“ vysvětluje David Dinda.