Jihlavští hokejisté neměli zrovna úspěšný vstup do sezony, ale závěr základní části, po příchodu trenéra Augusty, jim vyšel.


"Jihlava perfektně vypracovala obranu a dostává málo gólů. A když jí ještě zachytá brankář, tak to mají soupeři těžké," říkal před sérií chomutovský trenér Martin Pešout. A jeho slova se potvrdila hned v prvním čtvrtfinálovém zápase. Většinu času se totiž hrálo před jihlavskou brankou, ale hosté vsadili na totální defenzívu a do útoku se prakticky nepouštěli.


Na domácí hokejky se nalepila smůla v koncovce a spolu s precizní jihlavskou obranou to znamenalo, že ještě ve 45. minutě platil bezbrankový stav… A pak jako blesk z čistého nebe udeřil šikovnou tečí jihlavský Říha a hosté vedli 0:1!!! Pro chomutovské hokejisty to znamenalo jedinou věc - vrhnout všechny síly do útoku. Před jihlavskou brankou se téměř rozpouštěl led, jak bylo horko, ale obrana stále vítězila nad útokem.

Až v 57. minutě se prosadil Jeslínek, který tečoval nahození od modré do jihlavské sítě. Zbytek základní části se opět odehrál před brankou jihlavského mladíka Novotného, ale ten si poradil se všemi střelami domácích a zápas se tak musel rozhodovat v prodloužení. Na jeho začátku hosté faulovali a po několikanásobném ostřelování branky se prosadil Skořepa, který tak zařídil vítězství 1:0 na zápasy pro KLH Chomutov.


KLH Chomutov - HC Dukla Jihlava 2:1 po prodloužení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)


Góly 0:1 46. Říha (Hodek, Bakus), 1:1 57. Jeslínek (Hašek), 2:1 63. Skořepa. Rozhodčí: Hrubý, Smítka, Padevět,Prchal. Vyloučení 4:9. Využití 1:0. Diváků: 2216.
KLH Chomutov: Lundell (Hanuljak) - Nikolov, Grof, Pulpán, Všetečka, Ťupa, Bombic, Trefný, Toivonen - Eiselt, Skořepa, Tarvainen - Hlinka, Mikšovic, Jíra - Hašek, Charousek, Jeslínek - Gombár, Domin, Míka
HC Dukla Jihlava: Novotný (Vajner) - Malena, Martinka, Ficenc, Andersons, Novák, Musil, Posmyk, Man - Bakus, Hodek, Říha, Mareš, Bezděk, Rytnauer, Dolníček, Hanzal, Zeman, Hrbatý, Krupka, Staněk