Nikolov je kmenovým hráčem extraligového celku Pardubic, poslední měsíc hostoval v Třinci. Tam už pro něj ale nebylo v sestavě místo a tak když hostování skončilo, rychle se dohodl s Chomutovem. Smlovu podepsal na rok s možností prodloužení spolupráce o další rok.

Jak sám prozradil, měl prý nabídky i ze zahraničí, ale dal přednost domácímu hokeji. Do Chomutova to nebude mít daleko, bydlí totižv nedalekém Litvínově. „Chomutov je zajímavý především svými ambicemi postoupit. Jde svou cestou za tímhle cílem. Všichni vědí, o co jde. Pevně věřím, že se příští rok do extraligy vrátím,“ řekl Nikolov serveru Hokej.cz ke svému chomutovskému angažmá.

Angel Nikolov už s mužstvem trénoval a v sobotu s týmem odjede na víkendové dvojutkání do Olomouce a Poruby. "Podle informací od trenérů by měl nastoupit po boku Franty Bombice ve třetí formaci,"uvádí na stránkách klubuna závěr David Dinda.

Obránce Nikolov má bohaté zkušenosti nejen z české nejvyšší soutěže,hrál také ve Finsku, Švédsku i ruské superlize.V české extralize postupně oblekal dresy Liberce, pražské Sparty, Znojma, Pardubic a naposledy v měsíční výpomoci i Třince.

V roce 1994 byl dokonce draftován do NHL, a to v druhém kole týmem San José, daleko před hráči jako jsou Eliáš, Modin, Drury, Hejduk či Vokoun, kteří v tom roce byli také draftováni. Nejslavnější soutěž si však nikdy nezahrál.

Angel Nikolov, obránce - 190 cm, 94 kg

Statistiky hráče do sezony 2006/2007 - http://www.hcpce.cz/hrac.asp?ID=309

Statistiky kompletní - www.eurohockey.net/players/show_player.cgi