Vítězství je o to cennější, že chomutovští trenéři Táborský s Innemannem se museli obejít bez trojice nejlepších útočníků Hantáka, Hrabáka a Wszolka. Hostování ze Slavie ukončil zkušený obránce Nedomlel.


O to více se chomutovští mladíci semkli a do hry dali více bojovnosti než jejich soupeři. Ti přijeli do Chomutova bez problémů vyhrát, což svým arogantním chováním dávali najevo už při předzápasové rozcvičce i při rozbruslení.


Skóre zápasu otevřel ve dvanácté minutě domácí útočník Hučko, který se v úniku dvou na jednoho parádně trefil pod břevno.
Sparťané zapnuli na vyšší rychlostní stupeň, ale domácí se srdnatě bránili. Kapitulovali až v posledních vteřinách úvodní třetiny, kdy se v přesilovce prosadil Merta.


Očekávalo se, že po přestávce přijde tlak Sparty, ale místo toho rychle využil početní výhodu domácí Klouček a když se v polovině zápasu tvrdou ránou od modré prosadil i kapitán Škrdle, vedli Chomutovští 3:1!


Hosté byli zaskočeni a prakticky až do konce utkání se nedokázali dostat do tempa.
Chomutovští mladíci nakonec bojovným a nadšeným výkonem vedení 3:1 udrželi až do konce, Sparta marně zkoušela i hru bez brankáře.


KLH Chomutov - HC Sparta
Praha 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Góly 1:0 12. Hučko, 1:1 20. Merta, 2:1 22. Klouček, 3:1 30. Škrdle. Chomutov: Matoušek - Škrdle, Kolář, Havel, Andres, Čížek, Fiala - Megela, Klouček, Chytrý - Taraška, Bauer, Ptáčník - Mazánek, Tuček, Huňady - Šaržík, Hučko, Hlava.


Následující den jela dorostenecká výprava KLH Chomutov do Pardubic, kde domácím podlehla 2:4.
Také v tomto zápase měli Chomutovští na vítězství, ale po několika hrubkách v obraně prohrávali v páté minutě již 0:2 a po řadě neproměněných šancích, včetně dvou dlouhých dvojnásobných oslabení, prohrávali po dvou třetinách 0:3.


HC Moeller Pardubice - KLH Chomutov 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Góly 1:0 4. Wasserbauer, 2:0 5. Brukner, 3:0 22. Vlček, 3:1 43. Bauer, 4:1 48. Vlček, 4:2 49. Ptáčník. Chomutov: Matoušek - Škrdle, Kolář, Havel, Andres, Čížek, Fiala - Megela, Hanták, Chytrý - Taraška, Klouček, Ptáčník - Mazánek, Bauer, Huňady - Šaržík, Tuček, Hučko.