Hokejisté KLH Chomutov úspěšně vstoupili do nové sezony první hokejové ligy. K úvodnímu zápasu jeli na led berounských Medvědů se všemi letními posilami, chyběl pouze zraněný Polanský.

Od úvodního vhazování Chomutovští jasně potvrzovali roli favorita a domácí nevěděli kam dříve skočit. Uběhlo pouze 91 vteřin a první gól nové sezony si připsal chomutovský Mikšovic.

Medvědi dostali šanci k vyrovnání při několika následujících přesilovkách, ale obrana severočechů pracovala spolehlivě a když něco prošlo, stál v brance jistý Lundell.

Hosté přesilovky ustáli a když dostali oni možnost hrát v početní výhodě, hned ji po pár vteřinách využil Charousek. Chomutovských hráčů bylo plné hřiště a bylo jasné, že otázkou je jen to, o kolik gólů zápas vyhrají. Na tříbrankový rozdíl totiž hned vzápětí zvyšoval Fábry.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji Medvědi, Lundell musel ukázat několik pohotových zákroků, aby i nadále držel čisté konto. Finský gólman odolal a na druhé straně využil další přesilovku po rychlé kombinaci Mikšovic.

Berounští odpověděli nastřelenou tyčkou, ale pak se hned museli bránit dlouhému dvojnásobnému oslabení. To přežili a v závěru třetiny se konečně také oni mohli radovat z gólu, když se prudkou střelou prosadil Balázs.

V úvodu třetí části hosté drtivným nástupem definitivně rozhodli o svém vítězství. Po 41 vteřinách hry za svoji brankou zachyboval gólman Altrichter a Gombár bez problémů skóroval. Uběhlo dalších 77 vteřin a šestý gól Chomutova si připsal Charousek, uběhly dvě a půl minuty a sedmý gól Jíry vyhnal Altrichtera z branky. Na jeho místa nastoupil Štelmach.

Ten vydržel hájit čisté konto do 55. minuty, kdy na konečných 1:8 pečetil svým druhým gólem v zápase Fábry. Početná skupina chomutovských fanoušků si svým skandováním žádala "desítku", ale gólový účet se již nezměnil.

"Chtěli jsme získat tři body a hlavně si také pozvat fanoušky na domácí zápasy. Za stavu 0:2 měli domácí několik šancí, dali tyčku a pak nás podržel Lundell. Okolo poloviny zápasu jsme měli přesilovku pět na tři, nedali jsme a byli jsme potrestáni gólem v naší síti. Naším štěstím bylo, že to bylo v závěru třetiny. Přestávka nám pomohla a pak jsme rozhodli," řekl po utkání chomutovský kouč Martin Pešout.