Úvod zápasu patřil hostům, kteří byli v útoku hodně nebezpeční a domácí brankář neměl chvilku klidu. A hosté také byli za aktivitu odměněni rychlým gólem. V šesté minutě přihrával zpoza branky Novotný Jáchymovi a na jeho rychlou střelu neměl brankář Kubeš nárok - 0:1.


Postupně se hra vyrovnávala, z řad domácích hokejistů byl nejnebezpečnější zkušený Cmunt, na něhož si strážce klášterecké svatyně Damašek musel dávat veliký pozor. Po několika neproměněných šancích na obou stranách se ale do konce třetiny na stavu 0:1 nic nezměnilo.


Měnilo se ale hned po necelé minutě hry druhé části. Při vyloučení Buchala tečoval Havranovu střelu do klášterecké sítě Dvořák - 1:1.
Domácích hráčů najednou bylo plné hřiště a jen díky smůle v koncovce a pohotovému Damaškovi platil nerozhodný stav i nadále.


Třetí dvacetiminutovka byla hodně poznamenaná až příliš častým vylučováním a hra se tak dost rozkouskovala. A v jedné z přesilových her se Vajgar dokázal dostat do vedení, když ve 46. minutě skóroval Bláha - 2:1.


V následujících minutách se téměř vůbec nehrálo v plném počtu hráčů, žádný gól z toho ale nebyl. Klášterec dostal velikou šanci k vyrovnání dvě minuty před koncem, kdy hrál přesilovku. Vytvořil si několik nadějných šancí a Freiberg dokonce propasíroval přes gólmana Kubeše puk do branky, rozhodčí ovšem gól neuznal. Na prohře Klášterce pak už nic nezměnila ani závěrečná hra bez brankáře.


KLH Vajgar Jindřichův Hradec - HC Klášterec nad Ohří 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) Góly 0:1 6. Jáchym (Novotný), 1:1 21. Dvořák (Havran, Bláha), 2:1 46. Bláha (Havran, Skokan).


Rozhodčí: Němec, Jílek, Jindra. Vyloučení 10:10 + Spitzer a Buchal 10 minut, Panocha do konce utkání. Využití 2:0. Diváků: 860. Střely na branku 28:26.


Hradec: Kubeš - Lang, Bláha, Vejvar, Chmel, Havran, Fiedler - Dvořák, Cmunt, Skokan - Mäkelä, Kurikka, Zykin - Milotinský, Hofmeister, Stejskal.


Klášterec: Damašek - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Loučka, Kocek, Kramár, Boguský - Panocha, Buchal, Freiberg - Bečvář, Kotrouš, Kadlec - Pražák, Stehlík, Ton - Jáchym, Novotný.

Odvetné utkání se na kláštereckém ledě hraje ve středu, úvodní buly padnou úderem osmnácté hodiny.