Tento zápas měl být jasnou záležitostí Brněnských, ale bojovní hosté si překvapivě odvezly dva body. Kadaňští se soustředili hlavně na pozornou obranu, ale v deváté minutě si nechali ujet Sedláka, faulovali jej a rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se postavil Černý, který ze svého čtvrtého letošního nájezdu dal čtvrtý gól.


Vypadalo to, že domácí najeli na vítěznou vlnu, ale mezi čtrnáctou a patnáctou minutou nejprve vyrovnal Fink a po něm poslal hosty do vedení Valský.
Druhá třetina začala pro Brněnské ještě větším šokem, když si puk srazil do vlastní branky obránce Morava, gól byl připsán Tonovi - 1:3!
Domácí se ale rychle vrátili do zápasu po snížení Klimta, v polovině utkání vyrovnal Zubíček. Stav 3:3 ale dlouho nevydržel, po dvaadvaceti vteřinách Brno uzemnil svým druhým gólem v zápase Fink.


Těsné vedení hosté pozorně bránili a domácí naráželi na neprostupný val. Ten odolal až šest minut před koncem, kdy v přesilové hře vyrovnal Švagrovský.


Zápas dospěl až do prodloužení. Na jeho začátku byl vyloučen brněnský Lhotský a na konci přesilovky se přesnou střelou prosadil Balázs. Bonusový bod si tak odvezla Kadaň.


HC Kometa Brno - SK Kadaň


5:6 po pr. (1:2, 3:3, 1:0 - 0:1)
Góly 1:0 9. Černý z trestného střílení, 1:1 14. Fink (Derfler, Szakal), 1:2 15. Valský, 1:3 21. Ton, 2:3 22. Klimt (Kýhos ml., Sedlák), 3:3 30. Zubíček (Sedlák, Kýhos ml.), 3:4 31. Fink (Derfler, Kloz), 4:4 36. Mikel (Kýhos ml., Klimt), 4:5 39. Kadlec (Balázs, Fink), 5:5 54. Švagrovský (Houdek, Černý), 5:6 63. Balázs (Šíp, Szakal).


Rozhodčí: Šír, Poruba, Vengřín. Vyloučení 6:9 + Derfler 10 minut. Využití 2:2. Diváků: 4947. Střely na branku 35:28.
Brno: Hylák - Kántor, Houdek, Zubíček, Mikel, Protivný, Lhotský, Morava, David - Černý, Švagrovský, Brabenec - Sedlák, Klimt, Kýhos ml. - Vondráček, Barus, Mikšan - Haluza, Kostourek, Roháč.


Kadaň: Hanuljak - Szakal, Višňák, Kolarz, Kramár, Mašek, Pospíšil, Kloz - Indra, Fink, Derfler - Zika, Ton, Kajer - Valský, Rybecký, Balázs - Freiberg, Šíp, Chyba - Kadlec.