Kadaň v úvodu podlehla Kometě

Ve středu 10. září se rozjela druhá nejvyšší hokejová soutěž, a to svým prvním kolem. Ze severočeských celků se doma představila také SK Kadaň, která na svém ledě přivítala jednoho z aspirantů na postup do extraligy Kometu Brno.

10.9.2008

Ve středu 10. září se rozjela druhá nejvyšší hokejová soutěž, a to svým prvním kolem. Ze severočeských celků se doma představila také SK Kadaň, která na svém ledě přivítala jednoho z aspirantů na postup do extraligy Kometu Brno. ŠípFoto: Deník/ Zdeněk Koza

První třetina přinesla divákům vcelku svižný a pohledný hokej, který plně odpovídal začátku sezóny. O malinko více ze hry měli přece jen hosté, kteří svůj tlak dokázali přetavit v první branku v sezóně, i v zápase, a to v 16. minutě hry, kdy se prosadil Michal Černý. Až do konce první třetiny se už kadaňským hráčům nepodařilo zvýšit tlak, tak aby ohrozili hostujícího Hyláka v brance Komety.

V druhé třetině se začala projevovat větší herní jistota hostujícího celku. Kometa většinu druhé dvacetiminutovky byla lepším celkem, který si dokázal vytvářet šance a jen velmi dobře chytající Hanuljak stál za tím, že se skóre měnilo jen jednou, a to díky Klimkovi v 36. minutě.

Třetí třetina nepřinesla očekávané, tedy velký tlak hostí se snahou o rozhodnutí zápasu. Ba naopak. Domácí se vzepjali ve snaze zvrátit vývoj utkání, což se jim mohlo podařit, když se ve 47. minutě dokázal prosadit Stehlík. Radost domácích však netrvala dlouho. Hned za dvě minuty se brankově představila již podruhé v duelu dvojice Klimt – Sedlák. Padesátá minuta přinesla malou kuriozitu. Rozhodčí pozvali všechny hráče obou týmů na ledovou plochu, aby díky pohybu zvedly z hrací plochy mlhový opar, který nedokázala odvětrat vzduchotechnika stadionu v Kadani.

Třetí třetina se tedy nakonec stala znamením dvojek v týmu Komety. Svou druhou brankou v zápase a čtvrtou v pořadí se blýskl Černý a stejně jako u první branky zápasu i tentokráte mu asistoval Lhotský. Čtvrtá branka v síti domácích dokonala vývoj zápasu a Kometa Brno si zaslouženě ze severu Čech odváží plný bodový zisk. Souboj bývalých spoluhráčů Šípa a Bouška na jedné straně a Kýhose a Kostourka na straně druhé tedy vyzněl lépe pro současné Moravany.

Statistiky hokej – I. liga Kadaň - Brno
Kadaň - Brno 1:4

Třetiny: 0:1, 0:1, 1:2
Muž zápasu: Klimt
Kadaň: Hanuljak – Szákal, Višňák, Kolarz, Kloz, Boguský, Pospíšil, Mašek, Spitzer, Boušek, Šíp, Freiberg, Kadlec, Ton, Kajer, Derfler, Fink, Zika, Indra, Stehlík, Valský. Trenér: Černý.
Kometa Brno: Hylák – Hronek, Kempný, Zubíček, Houdek, Mikel, Lhotský, Kántor, Morava, David, Klimt, Padělek, Sedlák, Brabenec, Švagrovský, Haluza, Mikšan, Barus, Černý, Polodna, Kostourek, Vondráček. Trenér: Kýhos.

Branky a nahrávky: 47. Stehlík (Valský) - 16. Černý (Lhotský) 36. Klimt (Sedlák), 49. Klimt (Sedlák), 53. Černý (Lhotský). Rozhodčí: Jebavý – Mašek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. Diváci: 500.

Autor: Zdeněk Koza

10.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Izabela Milá se narodila 14. října 2017 v 6.29 hodin rodičům Martině Holubové a Štefanu Milému z Chomutova. Vážila 4,4 kg a měřila 53 cm.
18

Vítáme vás na světě! Nově narozená miminka v okrese Chomutov

Vojtěch Kubík (v modrém) podává stabilní výkony a je oporou FC Chomutov.
22

Bláznivý zápas přinesl drtivé vítězství chomutovských fotbalistů

Změna ve vyhlášce dopadne na pacienty. Připlatí si více za léky

Severní Čechy - Na první pohled jde o nepatrnou změnu jednoho slůvka ve vyhlášce. Ve skutečnosti ale může mít dopad na tisíce českých pacientů. Zvýší se jim totiž doplatky za léky. Podle některých odborníků budou muset lidé platit až o třetinu víc.