První branka utkání padla již ve třetí minutě, když prostějovský Kumstát překonal Hanuljaka od modré čáry – 1:0. Po rychle vstřelené brance narostla Jestřábům na několik minut křídla a drželi kadaňské hokejisty pod tlakem. Hosté se z náporu vymanili až v osmé minutě, když měli výhodu přesilové hry. Tu sice nevyužili, ale zanedlouho po jejím vypršení Duba z velkého úhlu překonal Biegla a vyrovnal na 1:1. To byl pro Jestřáby šok. V 11. minutě domácí chybovali v obraně, Kadlec vystřelil na Biegla, odražený puk přihrál úplně volnému Vrtkovi a ten neměl sebemenší problém zasunout do prázdné prostějovské branky – 1:2. Do konce třetiny měli více ze hry kadaňští, Biegl byl ovšem vždy na svém místě.
Druhou třetinu začali hosté přesilovou hrou, branku domácích však neohrozili. Po jejím skončení Mikšovský málem zachytil puk, který rozehrával Hanuljak, puk se naštěstí pro Kadaň odrazil jiným směrem. Hosté se k většímu tlaku dostali až ve druhé polovině po vyloučení prostějovského Mikšovského. Měli obrovský tlak, branky však nedosáhli. Ve 34. minutě měli výhodu přesilovky domácí. Hanuljak měl plné ruce práce, těsné vedení však uhájil. Poslední čtyři minuty druhé třetiny se hrálo nahoru – dolu, obě mužstva měla velmi dobré šance, skóre se ale neměnilo.
V poslední části hry ve 48. minutě prověřil Biegla Veverka, prostějovský gólman s problémy vyrazil jeho střelu vyrážečkou mimo. O minutu později orazítkoval tyč kadaňský Duba. V 51. minutě poslal rozhodčí domácího Piechu na 2+2 za vysokou hůl na trestnou lavici. Hosté čtyřminutovou přesilovku sice nevyužili, nabírali však síly na závěrečných pět minut třetiny.
Po návratu Piechy na led začal velký tlak Jestřábů, který vyvrcholil 25 vteřin před koncem, když Poživil dostal trest 2 minuty za zdržování hry. Domácí dohrávali zápas bez brankáře.
Největší šanci měl Piecha, který 6 vteřin před koncem netrefil poloprázdnou Hanuljakovu branku. Kadaňští si tak odvážejí z HŽP Arény velmi cenné tři body a potvrzují tím velmi dobrou formu z posledních utkání.