1. hokejová liga, 38. kolo: Benátky n. Jizerou – Chomutov 3:2, Havířov – Kadaň 3:2 po sn

Chomutovští po špatném výkonu nechali všechny body na ledě nováčka z Benátek nad Jizerou, Kadaňští v Havířově neudrželi dvoubrankové vedení a prohráli po nájezdech.

Benátky - Chomutov

Zápas se přitom pro severočechy nevyvíjel špatně, už po minutě a půl, kdy se v přesilové hře prosadil Mikšovic. Brzy poté měl druhý gól na hokejce kapitán Hlinka, ale neprosadil se. Zápas by se za dvoubrankového vedení Chomutova určitě vyvíjel jinak.

Místo toho ale domácí v desáté minutě vyrovnali zkušeným Procházkou a na konci třetiny Chomutovští zkolabovali při přesilovce, ujel jim Dušek a zařídil to, že do šaten šli s vedením 2:1 domácí!

Do druhé části vstoupili lépe hosté, ale své šance nevyužili a ve 34. minutě za to byli potrestáni Konečným, kteří třetím benáteckým gólem vyhnal Lundella z branky. Jeho místo převzal Cikánek.

Ve třetí třetině hráli Chomutovští několik přesilovek, ale stále se nedokázali proti domácí obraně prosazovat. Podařilo se jim to až v 52. minutě, kdy prudkou střelou od modré využil dvojnásobnou početní výhodu Grof. Pro něj to byla první trefa po příchodu do Chomutova.

Za stavu 3:2 vrhli hosté všechny síly do útoku a domácí do otevřené obrany podnikali nebezpečné protiútoky.
Poslední minutu hrál Chomutov bez brankáře, ale na potupné prohře již nic změnit nedokázali.

Havířov - Kadaň

Tento zápas byl z hlediska účasti v play off hodně důležitý, protože spodní část tabulky je hodně vyrovnaná.

Zápas tedy začal hodně opatrně, Kadaňští se často museli bránit v oslabení. Domácí si ale žádné vážnější šance nevytvořili a v sedmnácté minutě jako blesk z čistého nebe udeřil kadaňský Rudovský proměněným únikem.

A hosté domácí zaskočili ještě více, protože brzy po začátku druhé části zvyšoval na 0:2 Balázs.

Další minuty přinesly šance na obou stranách, gólmani ale své spoluhráče drželi stále ve hře.

Ještě v úvodu 48. minuty vedli Kadaňští dvoubrankovým rozdílem a měli nakročeno k důležitému vítězství. V téže minutě ale využil jednu z řady přesilovek Přeučil - 1:2.

Šest minut před koncem se havířovští Panteři radovali i z vyrovnání, ale rozhodčí jim radost překazil pro hru vysokou holí.

Již regulérního vyrovnání se domácí dočkali v poslední minutě hry, kdy byl vyloučen kadaňský obránce Révay a při hře šesti proti čtyřem vyrovnal Sikora.

Prodloužení rozhodující gól nepřineslo a protože se v samostatných nájezdech trefil pouze domácí Vala, vyhráli Panteři 3:2.