V úvodní třetině byli chomutovští hokejisté aktivnější a kladenský brankář Kopřiva měl o hodně více práce než jeho protějšek Cikánek.
Kopřiva ale šance hostů vychytal, kapituloval pouze v osmé minutě po trefě Charouska. Tentýž hráč poté trefil i tyč a protože ani žádný z jeho spoluhráčů nedokázal své šance proměnit, odcházel Chomutov do šaten pouze s jednobrankovým vedením.


Na začátku druhé části mohl náskok hostů navýšit Gombár, ale neuspěl a naopak domácím hráčům se ve 26. minutě podařilo vyrovnat, když se šikovnou střelou po zemi prosadil Frolík.


V té době měli více ze hry kladenští hráči, gólman Cikánek ale severočechy několika spolehlivými zákroky podržel. V polovině zápasu ale nestačil na dorážku Tenkráta, který tak dostal domácí poprvé v utkání do vedení.


Do poslední třetiny vlétli Chomutovští s viditelnou snahou vyrovnat a při šancích Polanského, Mikšovice i Všetečky k tomu byli blízko. Za brankovou čáru si ale žádný puk nenašel cestu.


V posledních minutách zápasu chomutovští trenéři odvolali Cikánka z branky a zkoušeli to se šesti hráči v poli. Hosté si vypracovali několik střeleckých příležitostí, ale ty neproměnili a pár vteřin před koncem neuhlídali Hornu, který ujel, objel branku a puk zasunul do prázdné klece.
Chomutovští hokejisté tak extraligovému Kladnu i přes sympatický a bojovný výkon podlehli 1:3.


Další utkání Tipsport cupu má KLH Chomutov na programu už dnes, na svém stadionu od 17.30 hodin přivítá další extraligový tým, aktuálního vicemistra ČR, Karlovy Vary. Domácí příznivci se mohou těšit na to, že v chomutovské brance nastoupí největší letní posila KLH, finský gólman Jan Lundell .