Olomouc - Chomutov

Chomutovští přijeli na Hanou jako lídři celé soutěže a navíc se sérií jedenácti zápasů bez porážky!
Tuto sérii chtěli domácí zlomit a už v desáté minutě otevřel olomoucký Vyrůbalík skóre. Hosté se ale nepoložili a v sedmnácté minutě vyrovnal Kostourek.
S ohledem na další průběh zápasu přišel jeden z rozhodujících momentů zároveň s první sirénou. V čase 19:59 totiž Kostourek vstřelil ze skrumáže svůj druhý gól a Chomutov se tak gólem do šatny dostal do vedení.
Ve druhé části sice byli Hanáci hodně aktivní, ale hosté se ubránili a navíc ve 37. minutě vstřelil svůj třetí gól v zápase Kostourek - 1:3.
A tento stav už Chomutov i přes snahu domácích ubránil. Ti pak v závěru zkusili hru bez brankáře, ale trefili jen tyč.
Chomutovský KLH tak z Hané odvezl všechny tři body a vítěznou sérii prodloužil už na dvanáct zápasů!

Šumperk - Kadaň
Diváci v Šumperku čekali na první gól až do 24. minuty. Předtím sledovali vyrovnanou bitvu o důležité body, ve zmiňovaném čase si pak první přesnou trefu v zápase připsal kadaňský Kajer. Uběhlo jen 61 vteřin a severočeši vedli zásluhou Polanského o dva góly.
Jak rychle si Kadaňští dvoubrankový náskok vytvořili, tak rychle o něj ale také přišli. Během 65 vteřin totiž srovnali Ivan s Galvasem.
O tom, že Kadaň stejně půjde do třetí třetiny s vedením pak ve 31. minutě rozhodla trefa Brňáka.
Hned v úvodu třetí části srovnal domácí Stejskal a hrálo se od začátku. Následující momenty hry ale byly hodně poznamenány oboustranně nepřesnými verdikty rozhodčích a zápas tak dospěl do prodloužení.
Na začátku nastavení poslal rozhodčí oba týmy do tří a v čase 61:44 tečoval Pospíšilovo střelu za domácího brankáře Vrtek - 3:4!

HC Olomouc – KLH Chomutov 1:3
Třetiny 1:2, 0:1, 0:0
Góly 1:0 10. Vyrůbalík (Brančík, Procházka), 1:1 17. Kostourek (Havlůj), 1:2 20. Kostourek (Jíra), 1:3 37. Kostourek (Jíra).
Rozhodčí: Husička, Bryška, Chytil. Vyloučení 5:10 + Jeslínek 10 minut. Bez využití. Diváků: 800. Střely na branku 43:27.
Chomutov: Horčička - Bombic, Malinský, Kolda, Trefný, Černý, Chatrnúch, Březina, Ťupa - Jíra, Kostourek, Polodna - Jeslínek, Šíp, Havlůj - Mikšovic, Heinisch, Tauš - Boušek, Charousek, Hašek.

Hokej Šumperk – SK Kadaň 3:4 pr.

Třetiny 0:0, 2:3, 1:0 – 0:1
Góly 0:1 24. Kajer (Kadlec, Vrtek), 0:2 25. Polanský (Duba), 1:2 27. Ivan (Kovář), 2:2 28. Galvas (Meluzín), 2:3 32. Brňák (Derfler, Duba), 3:3 43. Stejskal, 3:4 62. Vrtek (Pospíšil, Derfler).
Rozhodčí: Hribík, Kis, Padevět. Vyloučení 6:9. Využití 2:2. Diváků: 1000. Střely 36:30.
Kadaň: Stejskal – Hlubuček, Brňák, Spitzer, Poživil, Vaněček, Pospíšil, Chotaš, Hlavatý – Buďa, Derfler, Duba – Polanský, Hlusička, Pražák – Kadlec, Vrtek, Kajer – Jan Bauer, Veverka, Chyba.
Příští kolo, sobota 24. listopadu: Chomutov – Brno, Ostrava – Kadaň.