Vítězství se ale nerodilo lehce a bylo hodně vydřené…

V první třetině se diváci vyloženě útočného hokeje s řadou šancí na obou stranách nedočkali. Týmy Chomutova i Kadaně neprožívají v posledních zápasech zrovna příjemné období a na ledě to bylo znát. Převažovala opatrnost a snaha neudělat chybu.
Když už do konce této nezáživné úvodní třetiny chybělo pouhých sedmadvacet vteřin, udeřili nečekaně hosté. K puku se dostal Fábry a s přispěním jednoho z domácích hráčů otevřel skóre - 0:1.


Od začátku druhé části ale začali domácí hokejisté hrát aktivněji, začaly se i objevovat šance a hned z té první vyrovnal tvrdou střelou Tauš - 1:1.
Kadaňští museli akce rozjetých Chomutováků často zastavovat pouze za cenu faulů a domácí si tak zahráli celkem dost přesilových her.
Ke konci třetiny rozhodčí vyloučil dva kadaňské hráče a Chomutovští hráli půlminutovou dvojnásobnou přesilovku. Tu i přes velký tlak nevyužili, ale v následující klasické početní výhodě se na modré čáře napřáhl Kolda, který poslal Chomutov zaslouženě do vedení - 2:1.
V poslední dvacetiminutovce pokračovala hra ve stejném duchu. Tentokrát dostali výhodu dvojnásobné přesilovky Kadaňští, ale domácí se bez větších starostí ubránili.


To běžela 54. minuta a byla to prakticky poslední vážnější šance hostů k vyrovnání. Domácí hráči už si poté totiž vedení pohlídali a při kadaňské hře bez brankáře málem přidali ještě třetí gól.
“Nepředvedli jsme nějaký převratný výkon, každopádně si myslím, že od druhé třetiny jsme byli lepším mužstvem. Potřebovali jsme zastavit tu sérii špatných výsledků, aby se mužstvo vrátilo do herní pohody. To samozřejmě ještě chvíli potrvá, ale tento výsledek tomu může pomoct,“ řekl po utkání chomutovský kouč Martin Pešout.
“Zápas rozhodla druhá třetina. V první i poslední jsme hráli dobře, ale ve druhé jsme začali hrát pasivně a Chomutov to potrestal,“ dodal kadaňský kouč Miroslav Novák.


Další prvoligové utkání je na programu už zítra. Chomutovští jedou na led nováčka z Vrchlabí, Kadaň doma ve velice důležitém utkání přivítá Most, který je už pouze pět bodů za kadaňským celkem.