„Byl jsem zaskočen, co se na stadionu dělo. Kdysi při finále první ligy mezi Berounem a Jihlavou byli diváci také nervózní, ale v neděli to bylo neporovnatelně horší. Když jsem šel do kabin, tak jsem si myslel, že projdu, ale nějak to nevyšlo. Prvního fanouška jsem ještě odstrčil, ale hned se objevili další čtyři,“ popsal rozhodčí. Prý nemá ani jeden šrám a ochranka zasáhla dobře.

Nedělní zápas, to nebyl ale jen útok diváků na rozhodčího. Na led létaly paličky bubeníka, zapalovače a plastové lahve.

Více se dočtete tady

Po utkání měla ale plné ruce práce pětadvacítka lidí z bezpečnostní agentury D. I. Seven. Práci měli následně i policisté. V řešení je výtržnictví v souvislosti s útokem na rozhodčího a případ čtyřicetiletého diváka, pokousaného psem bezpečnostní agentury.

„Prošetřujeme toto oznámení. Pokousaný byl ošetřen a byla mu vystavena pracovní neschopnost,“ uvedla mluvčí policistů Jaroslava Slavíková.

Celkově šlo v neděli o vyhecované čtvrtfinálové utkání se šťastným koncem pro hosty. Hlavně gól, kterým vyrovnávali na 1:1, byl sporný. Chomutov hrál podle mínění mnohých diváků v pěti lidech místo ve čtyřech, sudí si toho nicméně nevšimli.

„Přiznali, že udělali chybu,“ řekl po utkání jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban.

Zápas z pohledu hráčů neskončil podáním rukou, ale hromadnou šarvátkou.