Úvod zápasu byl hodně zajímavý. Už po rovných sto vteřinách totiž hosté faulovali a rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se rozjel Mikšovic, jeho střelu Sáblík s námahou vyrazil. Hned poté byl vyloučen domácí Malát, ale na trestné lavici zůstal jen půl minuty, zpět do hry jej poslal úvodní gól hostů, který si připsal Košťál.

Ve zbytku první třetiny se Chomutovští vůbec nemohli dostat do hry, protože rozhodčí často vylučovali a to zejména na domácí straně. Domácí hráči ale oslabení ustáli, Vary se neprosadily ani při půlminutové dvojnásobné početní výhodě.

Hru v početní převaze si několikrát vyzkoušeli i domácí hokejisté. V karlovarském pásmu kombinovali, ale k vážnější střele se nedokázali prosadit.
Varští hráči, v nejsilnější možné sestavě, pozorně bránili a vyráželi k rychlým brejkům. Z nich pak dokázali domácí zatlačit a po jedné takové situaci se hosté podruhé prosadili gólově. Ve 26. minutě skóroval Kristek.

V té době byli karlovarští hráči hodně aktivní a ve třicáté minutě se radovali potřetí. Obrana nechala projet kolem mantinelu Skladaného a ten překonal Lundella potřetí.

Když se Chomutovští dostali před varskou branku, naráželi na pevnou obranu a proto po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 0:3.
A tento stav platil i na konci zápasu. V poslední dvacetiminutovce, která přestože přinesla otevřený a útočný hokej, se žádný ze střelců neprosadil. Hosté si tak připsali zasloužené vítězství, domácí naopak podruhé v Tipsport cupu prohráli.

“Bylo to kvalitní utkání, jen těžko v naší soutěži potkáme podobně kvalitní mužstvo. V této fázi sezony, kdy chodíme do zápasů z dvojfázových tréninků, jsme měli větší obavy, škoda několika dobrých příležitostí,“ řekl po utkání chomutovský trenér Martin Pešout.
Další zápasy KLH Chomutov v Tipsport cupu: 12. srpna Ústí nad Labem – KLH, 19. srpna KLH – Litvínov.

Z hokejových statistik
Tipsport cup 2008

KLH Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Góly 0:1 4. Košťál (Kumstát), 0:2 26. Kristek (Hanzlík), 0:3 30. Skladaný (Kuběna). Rozhodčí: Turčan, Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení 8:10. Využití 0:1. Diváků: 1010.
Chomutov: Lundell - Révay, Chmelíř, Ťupa, Bombic, Všetečka, Pulpán, Trefný, Višňák - Gombár, Skořepa, Míka - Hašek, Charousek, Fabry - Polanský, Mikšovic, Jíra - Malát Giffin, Tauš.
Karlovy Vary: Sáblík - Duben, Němec, Řezníček, Gróf, Hanzlík, Dobroň, Brňák, Mudroch - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Hluchý, Melenovský, Bílek - Skladaný, Kristek, Kuběna - Procházka, Pech, Rumpel.
Přípravný zápas
SK Kadaň – HC Berounští Medvědi 2:3 po nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 – 0:1)
Góly 0:1 7. Kupec, 0:2 45. Slížek, 1:2 45. Valský (Indra), 2:2 53. Boušek (Stehlík), 2:3 rozhodující nájezd Mazanec. Rozhodčí: Wagner, Zajíc, Amstark. Vyloučení 5:7 + Vlček, Slížek 10 minut. Využití 1:1. Diváků: 200.
Kadaň: Hanuljak (30.Štěrba) - Szakal, Kramár, Pospíšil, Kocek, Boguský, Mašek, Kloz, Lang - Boušek, Šíp, Stehlík - Zika, Fink, Chyba - Pražák, Ton, Freiberg - Valský, Rybecký, Indra.
Beroun: Halmoši - Kameš, Mazanec, Hlavatý, Vaněček, Kořínek, Sedláček, Malý, Martinec – Pavel, Hlusička, Procházka, –Tvrzník, Slížek, Novotný – Kupec, Křesťan, Vlček – Černý, Kocman, Ishizuka.