Draci se na severu Čech představili hned se čtveřicí nových hráčů, ale ani další čerstvá jména všumperském kádru kdalším bodům nepomohla. Chomutov tak proti Šumperku prodloužil svou famózní sérii, když si připsal dvanáctou výhru během normální hrací doby vřadě. Celkově neprohrál již sedmnáct duelů posobě.

Šumperk sice dokázal sjasným favoritem držet do poloviny střetnutí krok, vzávěrečném dějství ale hosté totálně zkolabovali a nakonec mohou být rádi, že neinkasovali potupnou desítku.

„Zápas jsme měli velice dobře rozehraný. Hráli jsme aktivně a se soupeřem jsme dokázali bruslit. Zlom však přišel vzávěru druhé třetiny, kdy Chomutov dokázal využít dvě naše vyloučení a odskočit tím na 4:2. Vposlední části jsme se ještě chtěli pokusit svýsledkem něco udělat, ale po páté inkasované brance bylo rozhodnuto. Domácí začali předvádět svou hru a bylo zle. Vzhledem kzačátku je pro nás konečné skóre opravdu příliš kruté,“ prozradil smutně kzápasu asistent trenéra Draků Georg Güttler.

Pouze 44vteřin udržela nová šumperská akvizice mezi tyčemi, kladenský gólman Jakub Lev, čisté konto, než jej překonal střelec večera Milan Kostourek, jenž vkonečném součtu popravil Draky hattrickem.

Šumperk se poprvé dostal do výraznější šance až vpolovině první části, kdy nebezpečně zahrozil nejprve Kubica a po něm Ambruz, ale netrefili odkrytoubránu.

V17.minutě pak měli hosté kdispozici dokonce trestné střílení, jenže tentokrát Dušan Bařica nenapodobil svůj úspěch zminulého kola, když přestřelil branku. Vyrovnání se Draci dočkali teprve těsně před první sirénou zhole Romana Meluzína, jenž skóroval při vlastním oslabení.

Vpolovině střetnutí šli následně domácí znovu do vedení, když na tento gól Šumperk ještě odpověděl. Zbývající momenty duelu pak již patřily pouze Chomutovu.

Dvě využité přesilovky během necelých dvou minut zajistily domácím před závěrečným dějstvím dvoubrankový náskok, záhy stačili Severočeši nastřelit dokoncetyčku.

Poslední třetina následně byla exhibicí domácího výběru, jenž mohl litovat snad jen toho, že nevyprovodil šumperské hokejisty dvouciferným výsledkem.

Nepříliš šťastně pak dopadlo střetnutí pro nového gólmana Draků Jakuba Lva, který po sedmém inkasovaném gólu raději přepustil své místo mezi šumperskými tyčemi Radku Tihlářovi.

KLH Chomutov– Šumperk 9:2 (1:1, 3:1, 5:0). Branky: 1., 44.a 50.Kostourek, 47.a 58.Heinisch, 28.Jíra, 37.Hašek, 38.Černý, 47.Jeslínek– 20.Meluzín, 33.Kubica. Rozhodčí: Kubeš– Šerý, Bertlík. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Voslabení: 0:1. Diváci: 1600.