Kde vidíte důvody současného trápení?

"Těch je několik. Po skvělé přípravě a úvodu sezony jsme si mysleli, že se nám nic nestane a že to půjde samo. Pak přišly zranění, lehkovážný přístup a už to jelo. Teď to vypadá, jako kdybychom zapomněli hrát hokej."

A vše vyvrcholilo proti Chrudimi…

"Za výkon z tohoto zápasu bych se chtěl fanouškům i lidem z vedení omluvit. Je nesmysl se něčím obhajovat. Výsledek byl zklamáním pro všechny."

V čem je tedy problém? V hlavách?

"Určitě. Máme spoustu extraligových hráčů, kteří by takovýto výkon neměli předvádět. Tím ale nechci snižovat Chrudim, ta hrála dobře. Je to o psychice, hráči přece nezapomenou za týden hrát hokej."

Nebyl na tým od začátku vyvíjen až moc veliký tlak?

"Tlak jsme si vytvořili sami na sebe. Zranění nám rozhodily sestavu a lehkost hry. Na tom špatném ale musíme vidět i pozitiva. Ústí to potkalo v úvodu sezony, Brno také střídá lepší momenty s horšími. Je lepší, že nás to potkalo teď, než po vánocích. Před play off bychom s tím těžko něco dělali."

Jak se z toho dostat?

"Teď hrajeme v Hradci Králové, kde Chomutov v základní části dlouho nevyhrál. Musíme to prostě ubojovat a díky zvýšené bojovnosti věřit, že se to vrátí do starých kolejí."

Problémy odstartovaly se zraněním Stanislava Mikšovice…

"Je to smutné, že se to stalo zrovna při zápase s Kadaní, se kterou spolupracujeme, ale je to tak. Pak se k tomu přidalo zranění Ťupy, špatný výkon Sáblíka a vyvrcholilo to zraněním nastřeleným kotníkem Toivonena a přeraženou čelistí Maláta."

Zranění hráči jsou tedy příčinou současné herní krize?

"Také, ale musíme si také přiznat to, že jsme si řekli, že tým stavíme na play off, na které ho musíme mít perfektně připravený. S hráči a vedením jsme se dohodli, že budeme trénovat. Naše současná tréninková zátěž je abnormální, pak dochází ke zkratu. V minulých sezonách docházely v play off síly, kdyby se teď tolik netrénovalo, mohlo by to dopadnout stejně. Prosím o trpělivost. V létě také přišlo patnáct nových hráčů. Udělaly se změny v tréninku i podmínkách a bude to chvíli trvat, než se to zaběhne."

Hráči tedy nastupují do zápasů z plné tréninkové zátěže?

"Ano, celý týden několikafázově trénujeme a chodíme do posilovny. Místo rozbruslení před zápasem máme normální tréninky. Je těžké si na to zvyknout, ale jestli nás vedení a fanoušci dotlačí k tomu, abychom ubrali, bude to na úkor play off."

V šatně mezi hráči za současné krize žádné rozepře nejsou?

"Kdyby jsme s kolegou Rechem cítili, že nás hráči nechtějí, tak odejdeme sami. Hráči ale nemají žádný problém a ví, že trénink potřebují. Partu drží hráči, trenéři, vedení a do toho bychom chtěli započítat i fanoušky, kteří stojí za námi."

Těm ale v poslední době příliš radosti neděláte…

"Fanoušci chtějí za zakoupenou vstupenku vidět vítězství a mají právo pískat. Bez jejich podpory ale nevyhrajeme žádné utkání. Jak jsem říkal, udělaly se změny v tréninku i regenaraci a to zanechá stopy. Podívejte na takový Bayern. V létě nakoupil spoustu nových hvězdných hráčů a také to trvá, než všechno začne klapat. Musí si zvyknout hráči i okolí. Kluci se přesvědčili, že se musí bojovat."

Recept je tedy ve zvýšené bojovnosti?

"Ano. Chce to jeden dobrý výsledek, ubojovat dva tři zápasy a zlomí se to."

Kdo je v kabině největším hecířem?

"Určitě Miro Hlinka. V tomto směru je špatné, že se zranil Mikšovic s Ťupou, kteří to také hecují. Svými výkony je tahounem Jíra. Více se čeká od první pětky, ale ta je celá nová a sehrává se."

Změny v kádru tedy nejsou na programu dne?

"Určitě ne. Zažil jsem to když jsem trénoval v Karlových Varech s Říhou. Nakoupili se dobří hráči a když se nedařilo, tak se hned začali vyhazovat trenéři i hráči a nakonec to skončilo baráží s Chomutovem."