Ti jeli do Ostrova, kde má soustředění ruský druholigový tým Gazprom Orenburg, který trénuje bývalý chomutovský kouč Zdeněk Vojta.


Hrálo se na čtyři dvacetiminutovky, kadaňští trenéři Černý s Novákem postavili do obou polovin různě poskládané formace. Na začátku zápasu byli mírně aktivnější ruští hokejisté, kteří se v sedmé minutě také dostali do vedení zásluhou dorážky Nesterova.


Hra se poté vyrovnala a dvě stovky diváků čekaly na další gól až do čtvrté části hry. A během necelé minuty se červené světlo rozsvítilo za brankáři hned třikrát.


Nejprve srovnal kadaňský Fink na 1:1, ale hned po čtrnácti vteřinách poslal Orenburg zpět do vedení Obrezha. Na konečných 2:2 srovnal o půl minuty později Kajer.


Gazprom Orenburg – SK Kadaň 2:2 (1:0, 0:0, 0:0, 1:2)


Branky 1:0 7. Nesterov (Jakovlev), 1:1 62. Fink (Chyba), 2:1 62. Obrezha (Zajcev), 2:2 63. Kajer (Kadlec). Rozhodčí: Zubzanda, Liška, Kostourek. Diváků: 200. Kadaň: Hanuljak, Tichý – Kramár, Szakal, Boguský, Kocek, Spitzer, Mašek, Pospíšil, Zmeškal, Boguský, Palubjak – Boušek, Šíp, Stehlík – Kadlec, Krpenský, Rybecký – Freiberg, Ton, Pražák – Kajer, Derfler, Kadlec – Chyba, Zika, Fink.
Dnes odpoledne (ve čtvrtek) se na ostrovském stadionu představí hokejisté KLH Chomutov, proti orenburgskému Gazpromu nastoupí od 17 hodin.