Včerejší tréninkový den začal hned ráno, chomutovští hokejisté měli na programu obratnostní, silové a odrazové testy. Úctyhodný výkon při skoku do dálky z místa předvedl slovenský útočník Branislav Fábry, který skočil 305 centimetrů. Trenér Rulík se nechal slyšet, že za svoji trenérskou kariéru to bylo teprve podruhé, co zažil nějakého hráče skočit přes tři metry. Tím prvním byl v Plzni Vostřák.


„V kádru máme 28 hráčů, nyní je ale Rutta s reprezentací do dvaceti let na soustředění. Doplníme to, abychom měli kompletní kádr třiceti hráčů, tedy šest pětek,“ říká trenér Radim Rulík. Ten bude mít na ledě také tři gólmany - Hanuljaka, Štěrbu a juniora Hollého. „Nejprve začneme dopoledne trénovat ve dvou skupinách na suchu i na ledě, odpoledne na hráče bude čekat suchý trénink a po něm společný na ledě. To nás bude čekat první týden, od druhého to bude obdobné, budeme už ale hrát i přípravné zápasy. Po čtrnácti dnů uvidíme jak na tom jsme, případně může dojít k nové organizaci tréninků,“ dodává.


Od 4. srpna začne Chomutov hrát i přípravné zápasy, kterých má na programu dvanáct, pět doma, sedm na soupeřových stadionech. Čtyři zápasy obstará účast v letním hokejovém poháru Tipsport cup. „Já sice nejsem příznivcem poháru, ale musím to brát tak, jak to je,“ usmívá se trenér Rulík.


Ten má k dispozici kompletní kádr, žádný hráč už není mezi nemocnými. „Zraněný byl obránce Martin Ťupa, ale už se uzdravil a jde na led. Uvidíme, jak na tom bude v plné zátěži,“ vysvětluje chomutovský kouč.


Přípravné zápasy

Úterý 4. srpna: Mountfield České Budějovice - KLH Chomutov (Tipsport cup).
Čtvrtek 6. srpna: KLH Chomutov – SK Kadaň (zápas s Orenburgem byl zrušen).
Úterý 11. srpna: KLH Chomutov - HC VČES Hradec Králové (Tipsport cup).
Čtvrtek 13. srpna: Sparta Praha - KLH Chomutov (Tipsport cup).
Pátek 14. srpna: Dynamo Weisswasser - KLH Chomutov.
Úterý 18. srpna: KLH Chomutov - HC Plzeň 1929 (Tipsport cup).
Čtvrtek 20. srpna: HC Slovan Ústečtí Lvi - KLH Chomutov.
Úterý 25. srpna: KLH Chomutov - Berounští Medvědi.
Čtvrtek 27. srpna: KLH Chomutov - HC Slovan Ústečtí Lvi.
Úterý 1. září: Berounští Medvědi - KLH Chomutov.
Čtvrtek 3. září: KLH Chomutov - HC Benátky nad Jizerou.
Úterý 8. září: SK Kadaň - KLH Chomutov.


První kolo mistrovské sezony 2009/ 2010 je na programu v sobotu 12. ledna, chomutovští hokejisté doma přivítají tým Hradce Králové.
Včera zahájili přípravu na ledě také hokejisté Kadaně. Povídání o přípravě s trenérskou dvojicí Leo Gudas - Jiří Rech přineseme v zítřejším vydání Chomutovského deníku.