V závěru minulého týdne se hrály první dva zápasy na ledě ostravské Sarezy, která vyhrála 3:1 a 4:2, díky čemuž se dostala do vedení 2:0 na zápasy. V pondělí se série přestěhovala do Kadaně a chtěli-li domácí v sezoně pokračovat, museli bezpodmínečně vyhrát.

Přestože šlo o hodně, tak se hrál útočný hokej s řadou šancí. Do těch se ale více dostávali hosté.

Skóre se poprvé změnilo v desáté minutě. V ní nejprve spálili šanci Kadaňští a z následného přečíslení se prosadil ostravský Svačina.

Hned poté musel na čtyři minuty na trestnou lavici domácí kapitán Kajer. Domácí se sice ubránili, ale v následující přesilovce už inkasovali, když se ve skrumáži před brankářem Hanuljakem prosadil Mikula - 0:2.

Za tohoto stavu to měli Kadaňští těžké, ale přesto se snažili. Po několika neproměněných šancích, hlavně v přesilových hrách, ale začali přebírat otěže zápasu hosté a jen díky smůle v koncovce skóre nenarůstalo.

To se změnilo až ve třetí části. Během tří minut skórovali Klimek s Červenkou a za stavu 0:4 už bylo o vítězi zápasu i celé série rozhodnuto.

Kadaňští to ještě párkrát zkusili, ale v koncovce to byla křeč a hosté už si v pohodě náskok uhlídali. Sezona tak pro kadaňské mužstvo skončila poměrně brzo…