Most– Chomutov

Už v55.vteřině otevřel skóre chomutovský Boušek a jasně ukázal, jakým směrem se bude zápas ubírat. Chomutovští hokejisté byli totiž na ledě jasně aktivnější a domácí nevěděli kam dříve skočit.

Ve třinácté minutě poslal hosty do dvoubrankového vedení Charousek, po půl minutě ale snížil na 1:2 Míka. Tentýž hráč poté dostal za napadení soupeře trest na pět minut a do konce utkání.

Druhá třetina byla přehlídkou spálených šancí Chomutova. Mostečtí na ledě působili bezradným dojmem, stejně bezradní ale byli chomutovští hokejisté vkoncovce. Ipřes dlouhou řadu velkých gólových šancí se po sérii dorážek prosadil pouze Mikšovic–1:3.

Ve stejném duchu začala itřetí část, po gólu Bouška na 1:4 se ale Chomutovští najednou přizpůsobili mdlé hře domácích a ti během tří minut dokázali po trefách Antoše a parádní dělovce Staňka snížit na rozdíl jedinéhogólu!

Vzávěru zápasu zkusili Mostečtí hru bez brankáře, ale málem při ní inkasovali. Chomutov tak vyhrál4:3.

Boleslav– Kadaň

Na ledě prvoligového lídra to měli Kadaňští těžké. Vprvní třetině se ještě drželi, inkasovali pouze jediný gól (Boháč), ale po přestávce už tlaku domácích neodolali a obdrželi další tři góly (Šebesta, Gajovský,Král).

Ve 47.minutě sice vykřesal alespoň malinkou jiskřičku naděje kadaňský Kadlec, ale vnásledujících třech minutách se červené světlo za kadaňským gólmanem Hanuljakem rozsvítilo hned třikrát (Rumpel, Gombár, Mocek). Na konečných 8:1 pro domácí pak pečetil v56.minutě Výborný.

Ohlasy trenérů k derby HC Most - KLH Chomutov

Martin Pešout (KLH Chomutov): Myslím si, že jsme dnes měli padesát minut jasnou převahu. Bohužel jsme nedokázali domácího brankáře překonat více jako čtyřikrát a pak jsme inkasovali laciný gól a musím říct, že klobouk dolů, co Most předváděl vposledních pěti minutách utkání. Celý zápas hrál Most na tři lajny a my vklidu na čtyři. Konec jsme uhráli hodně se štěstím. Od branky na 4:2 jsme trochu znejistěli a začali se bát ovýsledek, místo abychom hráli dál aktivně, což nám přinášelo padesát minut užitek, jsme se nesmyslně stáhli, domácí stále nastřelovali a my kupili chybu na chybu. Kdyby měl Most trochu štěstí a vyrovnal, tak nevím jak by zápas nakonec dopadl.

Jan Peroutka (HC Most): Chomutov byl dnes po dvě třetiny lepším týmem. My vposlední třetině už hráli vabank, bylo vidět, že Chomutovští se báli ovýsledek, my tam měli hromadu šancí, náš hráč jel sám na bránu, ale ztratil puk, byla tam ijedna šance do prázdné branky, ale bohužel se nás drží to, že nedokážeme dát gól. To kdyby se povedlo, tak to třeba skončilo 5:4, ale jak říkám máme střeleckou smůlu a Chomutov zaslouženě vyhrál, když mi branky nedokážeme dát. Se štěstím jsem uhráli dvě třetiny, ve třetí jsme mohli rozhodnout a myslím si, že remíza klidně mohlabýt.