Oba tyto celky na konci loňské sezony vybojovaly postup do nejvyšší soutěže a tomu se také podřizuje příprava i doplňování kádru.


Mít oba mládežnické celky v extralize, je do budoucna velkým příslibem i pro tým dospělých, který také bojuje o účast mezi českou hokejovou špičkou.
“To je cesta dnešního hokeje, dnes to bez odchovanců nejde. Spolupráce dorostu a juniorky je velikým krokem k tomu, sestavit v budoucnu tým z těch hráčů, kteří v Chomutově vyrostli,“ říká trenér A týmu KLH Chomutov Martin Pešout.


Ten dá v přípravě příležitost i juniorům a ukáže jim tak, že dveře do hlavního týmu nejsou pro mládež zavřené, jak tomu bylo v minulých sezonách.
“Oproti minulým sezonám se v tomto směru udělal krok dopředu,“ dodává trenér juniorského týmu Milan Kašpárek, který je zároveň sportovním manažerem KLH Chomutov.


Na konci srpna chomutovští junioři pojedou s A týmem na soustředění do Břeclavi. Chomutov tam čekají čtyři zápasy a v každém z nich trenér Pešout dá příležitost jedné juniorské pětce.


Týmy dorostenců i juniorů mají v současné době v přípravě okolo šesti pětek a během přípravných zápasů se bude kádr postupně zužovat až do finální podoby.


“V plánu máme asi o šest zápasů více než junioři a áčko, jsou v tom i dva turnaje. Budeme hrát na dvě party, aby všichni měli možnost ukázat se ve čtyřech až pěti zápasech. Sedmnáctého nebo osmnáctého srpna kádr zúžíme a na soustředění do Klášterce už pojedou hráči, kteří zahájí extraligové boje,” nechal se slyšet Pavel Táborský, trenér dorosteneckého týmu KLH.


Obě nejvyšší mládežnické soutěže čekají po této sezoně změny. Nyní je v extralize dorostu i juniorů po čtyřiadvaceti týmech. Šestnáct nejlepších jde do play off, ten úplně poslední přímo sestupuje. Týmy na 21. až 23. místě budou hrát baráž se třemi vítězi druhé nejvyšší soutěže. Tato šestice bude hrát pouze o dvě extraligová místa!


Úkol pro sezonu je tedy jasný – udržet se!