1. hokejová liga: KLH Chomutov – HC VOKD Poruba 5:2, HC Chrudim – SK Kadaň 4:1

Chomutov - Poruba

Chomutovští byli v utkání jasnými favority, ale jejich pozdější vítězství se nerodilo lehce. Sice byli od začátku o něco aktivnější, ale naráželi na pevnou porubskou obranu. Gólu se tak dvě tisícovky domácích fanoušků dočkaly až po šestnácti minutách, kdy kombinaci třetí pětky, v mistrovských zápasech zatím nejlepší, skóroval parádním blafákem do bekhendu Jíra.

Další šance domácích se rodily v přesilových hrách, ale ani tu dlouhou čtyřminutovou nedokázali využít.

Skóre se tak podruhé měnilo až v úvodní minutě druhé části, kdy dokázal vyrovnat Ovšák. O dvě minuty později ale Chomutovské uklidnil Hašek, jehož nahození si gólman srazil do sítě. Oblíbenec fanoušků Hašek pak v polovině zápasu střelou mezi betony zařídil domácím dvoubrankové vedení. To ovšem vydrželo jen pár vteřin, ještě než odezněla radost ze třetího gólu, snížil na nejtěsnější rozdíl Hubáček.

O všem podstatném pak rozhodla třetí třetina, která se odehrávala zcela v režii chomutovských hráčů. Nejprve se v přesilové hře prosadil obránce Pulpán a chvíli po něm se podruhé prosadil nejlepší hráč utkání Jíra - 5:2.

Na tento rychlý úder už Porubští zareagovat nedokázali a když se už ani domácí nikam nehrnuli, skončil tímto výsledkem také celý zápas. S šesti body a brankovým skóre 13:3 je Chomutov po prvním kole druhé nejvyšší soutěže na první příčce.

“Jsme rádi, že jsme utkání zvládli. Soupeř podal výborný výkon. Těšilo nás, že přišlo dost fanoušků a věříme, že příště jich přijde zas o něco více. Bez nich bychom to měli mnohem těžší. Ve chvílích kdy se nám nedařilo, nám jejich podpora hodně pomohla,“ nechal se po utkání slyšet chomutovský kouč Martin Pešout.

Chrudim - Kadaň

Východočeši v úvodu promarnili minutovou přesilovku pět na tři, ale v sedmé minutě je uklidnil vedoucím gólem bývalý hráč Chomutova, Kadaně i Litvínova Stavenský. Několik dalších příležitostí Chrudimským zneškodnil kadaňský brankář Hanuljak.

V úvodu druhé části jej však překonal podruhé Pospíšil. V polovině zápasu domácí hráli 82 vteřin ve dvojnásobném oslabení, ale v době, kdy již bojovali ve čtyřech, ujel Martinec a překonal gólmana při vlastním oslabení. Gól však nebyl uznán pro posunutí branky.

Také vstup do závěrečného dějství se svěřencům trenéra Martina Hostáka vydařil a ve 44. minutě upravil Semorád již na 3:0.
Za dvě minuty ovšem vstřelil Fink čestný gól soupeře, ale definitivně Kadaňské přibrzdil v rozletu čtvrtou trefou obránce Vyskočil, a to dokonce opět při vlastním oslabení!

V 56. minutě mohl ještě hostující Višňák zdramatizovat vývoj zápasu, ale tečovaná střela se odrazila od tyče Růžičkovy svatyně.
“Chrudim se brzo dostala do vedení. My jsme dostali dva góly hned po vhazování, což by se stávat nemělo. Do zápasu jsme se vrátili v poslední třetině gólem na tři jedna, Chrudim však dala poté gól ve vlastním oslabení, což asi zápas rozhodlo,“ řekl po utkání kadaňský trenér Miroslav Novák.