„Příprava bude rozdělena na tři části, rozdělené na čtyři, tři a tři týdny. Po deseti týdnech dostanou hráči tři týdny volno a pak už půjdeme na led. Využívat budeme málkovskou halu, v jednání máme týdenní soustředění, na které bychom chtěli jet na přelomu května a června,“ přibližuje program soustředění nový chomutovský lodivod Radim Rulík.

Po krátkém rozběhání na trávníku se hráči přesunuli do málkovské haly, kde se rozdělili na dvě poloviny. Tělocvičnu, kde se po florbale běhaly sprinty si vzal na starosti trenér Petrovka, v posilovně to měl na povel Rulík.

Do přípravy se nezapojila sedmička hráčů, která klub po minulé sezoně opustila – Lukáš Cikánek, Jiří Gombár, Lukáš Chmelíř, Angel Nikolov a finská trojice Jan Lundell, Marko Toivonen, Jussi Tarvainen. Mezi hráči chyběl rovněž čerstvý mistr extraligy František Bombic, ale fanoušci chomutovského hokeje se nemusí bát, že by o svého oblíbeného hráče přišli. Díky účasti v extraligovém finále dostal Bombic delší volno, navíc včera podepsal s klubem novou dvouletou smlouvu!

Do přípravy se naopak zapojila čtveřice nových tváří. Jednou z nich je z Popradu se navrátivší obránce Ondřej Malinský, tím druhým je další zadák Aleš Pavlas z Kladna. „Trénují s námi ještě dva další hráči ze Slovenska. Ve svém klubu ale mají ještě smlouvy, takže jejich jména veřejnosti sdělíme až 1. května nebo až s námi smlouvy podepíší,“ vysvětluje marketingový manažer KLH Chomutov David Dinda.

Chcete vědět více o "suché" přípravě chomutovských hokejistů? V květnu s nimi redaktoři Chomutovského deníku stráví jeden tréninkový den.