V této sérii jsou Chomutovští favoritem a v zápase to ukazovali od úvodního vhazování. Po několika neproměněných šancích udeřili domácí v čase 10:00, kdy se povedenou střelou prosadil Jíra. „Chtěl jsem se trefit nahoru a potom je to o štěstí. A já ho naštěstí měl,“ okomentoval svoji parádní trefu Petr Jíra.


Uběhla jen minuta a půl a skóre se měnilo podruhé. Po nahození Bombice vznikla před vrchlabským brankářem Ševčíkem hodně nepřehledná situace a v ní po střele Domina úspěšně dorážel Hašek - 2:0.


Poté si vzali slovo oba hlavní rozhodčí, kteří jinak plynulou hru začali často dost necitlivě kouskovat neuvěřitelně častým vylučováním. Během necelé minuty dokonce vyloučil hned tři chomutovské hráče, ale domácí se v pořádně dlouhém dvojnásobném oslabení bez větších obtíží ubránili.


“Trenér nám říkal, že si nesmíme dovolit být tak často vylučováni. Podržel nás ale Horčička. Byl to klíčový okamžik zápasu, vydržet skoro tři minuty ve třech,“ dodal útočník Jíra.


Hosté se vrátili do zápasu po jedenácti vteřinách hry. Domácí asi byli ještě duchem v šatně, od modré se napřáhl Matějíček a protože měl Horčička zakrytý výhled, skončil puk až za jeho zády - 2:1.


Vrchlabští se mohli dočkat i vyrovnání, ale opět se neprosadili v dlouhé sérii vylučování. To se naopak podařilo domácím. Ve 34. minutě se při dvojnásobné početní výhodě mezi kruhy napřáhl obránce Ťupa a jeho střela zaletěla přesně k tyči - 3:1!


Útočná hra pokračovala i ve třetí třetině, ale gólů už se diváci nedočkali. Chomutovští si v klidu hlídali náskok a Vrchlabští už na zvrat neměli dost sil.
“Byl to klasický zápas, který odpovídal důležitosti playoff . Zápas byl velice dramatický a přesto, že jsme měli územní převahu, nedokázali jsme odskočit na víc než dvougólový náskok a soupeř až do poslední chvilky zlobil,“ řekl po utkání chomutovský kouč Martin Pešout.

 

 

První hokejová liga, play off

KLH Chomutov – HC Vrchlabí 3:1


Třetiny 2:0, 1:1, 0:0
Góly 1:0 11. Jíra (Révay), 2:0 12. Hašek, 2:1 21. Matějíček (Gengel, Tvrdek), 3:1 34. Ťupa (Kostourek).


Rozhodčí: Jeřábek, Blecha, Guth, Rittich. Vyloučení 10:11. Využití 2:0. Diváků: 2310. Střely na branku 41:26.


Chomutov: Horčička - Ťupa, Chatrnúch, Bombic, Trefný, Černý, Všetečka, Višňák, Révay - Polodna, Kostourek, Jíra - Mikšovic, Šíp, Boušek - Hašek, Charousek, Domin - Tauš, Gálik, Polanský.


Vrchlabí: Ševčík - Matějíček, Vála, Vomela, Chaloupka, Rýgl, Hrách - Volek, Tvrdek, Beck - Horčička, Přeučil, Plodek - Gengel, Rapáč, Brynecký - Nevyhoštěný, Kováč, Jech.