Hokejisté KLH Chomutov se v sobotu představili poprvé v sezoně fanouškům na svém ledě. V rámci druhého kola první hokejové ligy nastoupili proti nováčkům z Vrchlabí.

Chomutovští hráči v prvním kole vyhráli v Kadani 4:1, celek Vrchlabí doma prohrál s berounskými Medvědy 3:4 po samostatných nájezdech.
Nástup do zápasu měli domácí hokejisté skvělý, už po 69 vteřinách totiž pohotovou dorážkou otevřel skóre zápasu . Chomutovští pokračovali v útočném hokeji a v deváté minutě jim za to byl odměnou druhý gól . Výsledkem 2:0 také první třetina skončila.
V první části působili hosté ospalým dojmem, ale do druhé dvacetiminutovky nastoupili jako vyměnění a navíc ve 26. minutě využil přesilovku . To domácí hráče trochu zaskočilo a hosté najednou měli na ledě víc prostoru. Z krátké letargie se ale brzy probudili a opět vzali otěže zápasu do svých rukou. Uklidnění mohl zařídit Jíra, ale jeho střelu zastavila tyč.
Ovšem úvod poslední třetiny opět zastihl v lepším světle hosty. Na trestné lavici seděl chomutovský Havlůj, ale díky si celé dvě minuty neodseděl - 2:2.
Minutu po této trefě přišel jeden z rozhodujících momentů celého utkání. Vrchlabský Přeučil dostal za faul loktem trest na pět minut a do konce zápasu, chvíli na to dlouhou přesilovku využil dělovkou od modré . Domácí se při této dlouhé přesilovce usadili v útočném pásmu, Trefný trefil tyč, poté fauloval Nevyhoštěný a následující dvojnásobnou početní výhodu využil další z chomutovských obránců, tentokrát - 4:2.
Ještě v této domácí přesilovce ale obrána zachybovala, do nájezdu se dostal kanonýr a na Horčičku vyzrál v zápase už potřetí!
Hosté se chystali k závěrečnému náporu, ale zabrzdila je vlastní nedisciplinovanost, z níž pramenily dva dvouminutové tresty. V samotném závěru utkání pak vrchlabská střídačka odvolala brankáře a hosté se tak o vyrovnání pokoušeli v šesti. Nejprve je ale zastavil ofsajd a poté měli štěstí, když Boušek se Šípem netrefili prázdnou branku.
Chomutovští hokejisté tak vítězství 4:3 ubránili. Tři body do tabulky se počítají, ale určitě řada fanoušků nečekala, že budou tak vydřené.
První hokejová liga pokračuje dalším kolem hned dnes, mužstvo KLH Chomutov jede do berounského medvědího doupěte. Zápas začíná v 18 hodin.
 

KLH Chomutov – HC Vrchlabí 4:3

Třetiny 2:0, 0:1, 2:2

Góly 1:0 2. Jíra (Trefný), 2:0 9. Hašek (Kolda), 2:1 26. Pajič (Vála, Brynecký), 2:2 45. Pajič (Matějíček, Tvrdek), 3:2 46. Révay (Ťupa), 4:2 51. Ťupa (Polodna, Révay), 4:3 52. Pajič.

Rozhodčí: Svoboda, Mašek, Vitík. Vyloučení 6:9 + Plodek 10´, Přeučil 5+dku. Využití 2:2. Diváků: 1460.

Chomutov: L. Horčička - Révay, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Jeslínek, Charousek, Hašek - Tauš, Heinisch, Havlůj.

Vrchlabí: Falta - Matějíček, Vála, J. Nakládal, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Rýgl, Bendík - Tvrdek, Pajič, Brynecký - P. Horčička, Rapač, Plodek - Gengel, Přeučil, Jech - O. Nakládal, Kříž, Nevyhoštěný.