Kádr KLH Chomutov, rozdělený do dvou tréninkových part, začal lehkým tréninkem, při kterém šlo hlavně o „očichání“ ledu.
Někdo si stěžoval na bolavé nohy, někdo na únavu, ale tréninky probíhaly pod vedením trenérů Vladimíra Kýhose a Vladimíra Petrovky bez sebemenších problémů.


Na ledě se trenérům sešli všichni hráči, včetně největších opor i nových letních posil. Pouze útočník Jan Stehlík laboroval s menšími zdravotními problémy.
První přípravné utkání odehrají chomutovští hokejisté v pátek 3. srpna, kdy se představí na ledě sousedního rivala z Kadaně.
Herní část letní přípravy zpestří hlavně účast v hokejovém poháru. V jedné z jeho základních skupin narazí chomutovští hokejisté na extraligové soupeře z Karlových Varů, Litvínova a Kladna.
„Letos je ta příprava opravdu kvalitní,“ pochvaluje si chomutovský trenér Vladimír Petrovka.


Příští ročník první ligy čekají velké změny. Protože má šestnáct účastníků, rozdělí se na dvě skupiny – českou a moravskou.
V rámci skupin se bude hrát dvakrát doma i venku, se vzdálenějšími soupeři pouze jednou doma i venku.
„Je to dobrý krok, odpadne věčné cestování a i zápasů bude méně,“ dodává Vladimír Petrovka.


V české skupině Chomutov narazí na Hradec Králové, Mladou Boleslav, Beroun, Kadaň, Vrchlabí, Most a Havlíčkův Brod.
První mistrovské utkání odehrají chomutovští hokejisté ve středu 13. září v Kadani, před domácími fanoušky se poprvé představí o tři dny později proti nováčkovi z Vrchlabí.