Hned od úvodního vhazování domácí hráči na svého soupeře vlétli a ten nevěděl kam dříve skočit. Běžela teprve pátá minuta a už se měnilo skóre, když Jeslínek prostřelil gólmana Hyláka mezi betony - 1:0.


Hosté se dostávali na dostřel domácí branky jen sporadicky a většinou jen při přesilových hrách. V desáté minutě ale během jedné z nich vyrazil Horčička puk přímo na hokejku Vantucha a ten, nikým nehlídaný, střílel do prázdné branky - 1:1.


Také Chomutovští si zahráli několik přesilových her a při nich bylo Vrchlabským pořádné horko. Těsně po konci té ve dvanácté minutě se podruhé prosadil Jeslínek a domácí opět vedli.


Na dvoubrankový rozdíl posléze zvyšoval kapitán Šíp, ale hosté se v závěru třetiny prosadili ještě jednou, v přesilové hře s notnou dávkou štěstí tečoval puk za Horčičkova záda opět Vantuch - 3:2.


Klid do domácích řad přinesl už po 44 vteřinách druhé části obránce Trefný, který po rychlé kombinaci dorážel předchozí Jírovu střelu. Uběhly další tři minuty a pátý gól z hokejky Polanského vyhnal hradeckého Hyláka z branky, na jeho místo přijel náhradník Ševčík.


Drápky trochu vystrčili i hosté. Petr Horčička nejprve nastřelil břevno, v polovině zápasu se pak v další z přesilových her prosadil Beck.


Chomutovští ale byli při chuti a ještě před druhou sirénou si po pohledné kombianci vychutnal gólovou radost Hašek - 6:3.


Za tohoto stavu už bylo o vítězství prakticky rozhodnuto a zápas se tak mohl v klidu dohrát. Chomutovští hráči si hlídali náskok a utkání se, možná trochu překvapivě, dohrálo bez očekávaných potyček mezi domácími obránci a vrchlabským Přeučilem.


Gólovou tečku za utkáním a vlastně i celou sérií pak udělala nádherná akce domácích, kteří rozebrali celou obranu hostů a do prázdné branky pečetil na konečných 7:3 Gálik.


Chomutovští se tak v semifinále utkají s vítězem východní skupiny, týmem Olomouce. Ta si ve čtvrtfinále poradila s Ostravou 4:1 na zápasy. První dva zápasy se budou hrát na Hané příští týden v pondělí a úterý, do Chomutova se série přesune v pátek a v sobotu.

První hokejová liga, play off


KLH Chomutov – HC Vrchlabí 7:3


Třetiny 3:2, 3:1, 1:0


Góly 1:0 5. Jeslínek (Hašek, Bombic), 1:1 10. Vantuch (Hrach, Brynecký), 2:1 12. Jeslínek (Charousek, Hašek), 3:1 15. Šíp (Černý, Boušek), 3:2 19. Vantuch (Rýgl), 4:2 21. Trefný (Kostourek, Jíra), 5:2 24. Polanský (Domin), 5:3 28. Beck (Tvrdek, Pajič), 6:3 38. Hašek (Charousek, Jeslínek), 7:3 51. Gálik (Všetečka, Domin).


Rozhodčí: Šindler, Lacina, Dančišin, Matějček. Vyloučení 6:6. Využití 2:3. Diváků: 2040. Střely na branku 54:30.


Chomutov: Horčička - Černý, Chatrnůch, Ťupa, Révay, Trefný, Bombic, Všetečka, Kolda - Jíra, Kostourek, Polodna - Mikšovič, Šíp, Boušek - Hašek, Charousek, Jeslínek - Domin, Gálik, Polanský.


Vrchlabí: Hylák (24. Ševčík) - Matějíček, Vála, Vomela, Chaloupka, Rýgl, Hrach, - Tvrdek, Pajič, Beck - Horčička, Přeučil, Plodek - Gengel, Vantuch, Jech - Nevyhoštěný, Kováč, Brynecký.