Hned od začátku pátečního zápasu, třetího v pořadí, Chomutovští ukazovali, že s mankem 0:2 se nehodlají smířit. Od úvodního vhazování se na olomouckého gólmana Žigárdyho valil jeden útok za druhým a už ve třetí minutě jej prostřelil domácí bek Ťupa.

Hosté sice brzy srovnali po šťastném gólu Brančíka, ale na ten hned po dvanácti vteřinách odpověděl Polanský – 2:1!

Útočné choutky domácích narůstaly a Olomoučtí často na ledě hráli pouze role statistů. Během první třetiny vyslali na domácí branku pouhé tři střely! Na 3:1 pak v závěru třetiny zvyšoval Kostourek.

I po první přestávce jasně na ledě panovalo jedno mužstvo. Domácí se ale i přes řadu šancí nedokázali prosadit a skóre se tak dlouho neměnilo. Pohnout s ním mohli hlavně domácí Bombic s Dominem, ale stav 3:1 stále platil

A platil až do posledních vteřin zápasu. Do té doby si Chomutovští v klidu hlídali vedení a bez větších obtíží se pokusům hostů ubránili. Ti to v poslední minutě zkusili i v šesti bez brankáře, ale k puku se dostal Polanský a od mantinelu jej poslal až do prázdné branky – 4:1.

I sobotní zápas se nesl v podobném duchu. Domácí byli jasně aktivnější, ale na jejich hokejky se nalepila smůla v koncovce a díky tomu se ze zápasu stala napínavá podívaná až do posledních minut.

Hosté se dostávali do šancí hlavně při přesilových hrách, ale domácí obrana odolala.

Bezbrankový stav se poprvé změnil až ve 24. minutě. To na Žigárdyho vypálil Kostourek, puk se odrazil k volnému Polodnovi a ten jej v klidu dorazil do sítě – 1:0. Zápas pak pokračoval spíše v opatrném duchu, nikdo nechtěl udělat chybu.

Zajímavou situaci přinesla 49. minuta. V ní předvedl parádní samostatnou akci domácí Boušek, v úniku byl faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení. K němu se postavil Jeslínek, ale blafákem na Žigárdyho nevyzrál.

Olomoučtí se poté nadechli k závěrečnému náporu. Z něj ale nic nevytěžili a v 55. minutě udeřili domácí podruhé. Podnikli rychlý útok, Tauš přihrál mezi kruhy Chatrnúchovi a ten povedenou střelou pod břevno prostřelil Žigárdyho podruhé – 2:0.

Na tento úder už hosté odpověď nenašli a za potlesku čtyř tisícovek diváků Chomutovští dokráčeli k vítězství, kterým srovnali stav série na 2:2.

Pátý semifinálový zápas se na Hané hraje v úterý, šestý pak v Chomutově ve čtvrtek.

KLH Chomutov - HC Olomouc 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Polodna (Kostourek), 55. Chatrnúch (Tauš). Rozhodčí: Šindler, Hodek - Lhotský, Kabourek . Vyloučení: 6:6, navíc Révay (CHOM) 10 min. OT .

Využití: 0:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 4120 . Střely na branku: 41:25 . Průběh utkání: 2:0 . KLH Chomutov: Horčička - Trefný, Révay, Všetečka, Chatrnúch, Ťupa, Bombic, Kloz, Kolda - Gálik, Domin, Polanský - Mikšovic, Šíp, Boušek - Hašek, Charousek, Jeslínek - Polodna, Kostourek, TaušHC.

Olomouc: Žigardy - Nedbálek, Švrček, Chmelíř, Štach, Paška, Ondrušek, Kříž, Vyrůbalík, Bartoň - Ministr, Smejkal, Bouz - Brančík, Davídek, Zbořil - Janečka, V. Meidl, Čuřík - Ondráček, Bordowski.