Od úvodního vhazování ale domácí předváděli „one team show“. Na branku olomouckého Žigárdyho se valil jeden útok za druhým a výsledkem toho také bylo brzké vedení. Hosté sice dokázali snížit, ale pouhých dvanáct (!) vteřin poté strhnul vedení opět na chomutovskou stranu Polanský.

Chomutovská aktivita pokračovala i nadále a v závěru třetiny se prosadil i Kostourek, který v play off doposud spíše tápal.

Stav 3:1 překvapivě vydržel téměř až do konce zápasu. Druhá třetina se nesla vyloženě v duchu jednoho chomutovského útoku za druhým, ale domácí se v koncovce nedokázali prosazovat. Proto se hosté stále drželi na „dostřel“.

V úplném závěru utkání hosté zkusili za stavu 3:1 hru bez brankáře, ale po vyhození gólmana Horčičiky dorážel do prázdné branky na konečných 4:1 pro domácí svým druhým gólem v zápase Polanský.

Góly: 3. Ťupa, 6. Polanský, 17. Kostourek, 60. Polanský – 6. Brančík. Rozhodčí: Hribík, Jeřábek, Čížek, Prchal. Vyloučení 12:7 Bartoň 10 minut. Využití 1:0. Oslabení 1:0. Diváků: 3420.

Chomutov: Horčička – Trefný, Révay, Všetečka, Chatrnúch, Ťupa, Bombic, Kloz, Kolda – Gálik, Domin, Polanský – Mikšovic, Šíp, Jíra – Hašek, Charousek, Jeslínek – Havlůj, Kostourek, Tauš.

Olomouc: Žigárdy – Nedbálek, Švrček, Ministr, Chmelíř, Smejkal, Bouz, Brančík, Štach, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Kříž, Vyrůbalík, Janečka, Meidl, Bartoň, Čuřík, Ondráček, Bordowski, Žajgla.