Přestože v základní části vybojoval Chomutov o sedmnáct bodů více než Olomouc, začne série dvěma zápasy na Hané. Díky ne úplně spravedlivému systému je v celkově tabulce Olomouc nad Chomutovem díky tomu, že vyhrála skupinu Východ.


“Mužstvo, které vyhrálo východní skupinu bude určitě kvalitní a bude to velmi těžké. Hlavně to, že začínáme tam. Půjdeme zápas od zápasu, teď se budeme připravovat na první zápas,“ říká chomutovský trenér Martin Pešout.


Chomutov i Olomouc vyhráli své čtvrtfinálové bitvy shodně 4:1 na zápasy. Chomutovští si tímto výsledkem poradili s Vrchlabím, Olomoučtí s ostravskou Sarezou.


“Je dobře, že jsme to ukončili po pěti zápasech a měli tak více času na odpočinek,“ dodává chomutovský útočník Ladislav Boušek.
S Olomoucí se chomutovští hokejisté utkali v základní části dvakrát a v obou případech se radovali z vítězství. Na domácím ledě vyhráli 4:1 (góly Freiberg 2, Kolda, Ťupa - Kříž), na Hané vyhráli 3:1 (Kostourek 3 - Vyrůbalík).


Úvodní dva zápasy série Olomouc – Chomutov se hrají dnes a zítra v Olomouci, na sever Čech se semifinále přesune v pátek a v sobotu.