První hokejová liga, 41. kolo: Havířov – Chomutov 2:3 po pr., Vrchlabí – Kadaň 4:3 po sn

Havířov - Chomutov

Tento zápas příliš hokejové krásy nenabídl. Severočeši byli v úvodu i přes dalekou cestu aktivnější, ale v první třetině zůstaly všechny šance na obou stranách nevyužity.

Bezbrankový stav platil až do poloviny zápasu. Těsně po konci jedné z domácích přesilovek se přesně trefil obránce Kolarz, který tuto sezonu začínal v chomutovském dresu a do Havířova se dostal oklikou přes Kadaň.

Z vedení se ovšem domácí Panteři dlouho neradovali. Uběhlo necelých šest minut a Haškovu střelu za záda domácího strážce svatyně Valenta dorážel Jeslínek - 1:1. A tento stav platil i po konci druhé třetiny.

Úvod třetí části vyšel lépe Chomutovu, ve 45. minutě uspěl bekhendovou kličkou Mikšovic - 1:2.

Za tohoto stavu se hosté trochu stáhli a hlídali si vedení. Domácí se marně snažili zdolat chomutovskou obranu, podařilo se jim to až v 56. minutě, kdy přesilovou hru 4 na 3 využil Kotásek - 2:2.

Zápas se tedy musel prodlužovat ale z původně plánovaných pěti minut se neodehrály ani tři. Střela obránce Bombice znamenala, že Chomutovští pojedou domů se dvěma body.

Vrchlabí - Kadaň

Zápas měl jasného favorita v domácím týmu, ale Kadaňští do utkání vlétli a úvod zápasu byl zcela v jejich režii.
Hned ve druhé minutě trefil tyč Zika, o chvíli později neuspěl ve veliké šanci Boušek. Hosté mohli hodně litovat neproměněných šancí, protože po bezbrankovém úvodním dějství domácím vyšel začátek toho druhého a během dvou minut zařídili Vrchlabí dvoubrankový náskok Gengel s Pajičem - 2:0.

Tento stav ale s Kadaňskými nezacloumal. V polovině zápasu snížil na rozdíl jediného gólu Ton a v následující minutě se hosté radovali ze zaslouženého vyrovnání, které přesnou střelou zajistil Fink - 2:2.

Stejně jako domácím vyšel začátek druhé části, tak to samé platilo i o třetí, protože ve 42. minutě poslal Vrchlabí znovu do vedení Krupka.
Hosté se ihned pustili do boje o další vyrovnání a jejich snaha byla ve 49. minutě odměněna trefou Bouška.

Za stavu 3:3 se začalo spíše bránit a po šedesáti minutách tak platila tato remíza. Vítěze neurčilo ani následující prodloužení a musely se tak jet nájezdy.
V nich byli úspěšní v první sérii Kříž se Šípem, ve druhé neuspěli Rusnák ani Balázs a když na gól domácího Gajovského nedokázal odpovědět Boušek, zůstalo vítězství ve Vrchlabí.