Hokejisté KLH Chomutov a SK Kadaň sehráli v úterý na chomutovském zimním stadionu další z řady přípravných zápasů.

Přípravné derby se hrálo v Kadani už na začátku srpna a chomutovští hokejisté tehdy zvítězili 5:2 a podobný výsledek se opakoval i v úterý. Jen s tím rozdílem, že Kadaňští vstřelili o jeden gól více.
Zápas zahájili lépe hosté, nová kadaňská posila do zadních řad, Ondřej Poživil, otevřel skóre už ve třetí minutě. Když ve dvanácté zvýšil na 2:0 pro hosty Chyba, vypadalo to, že Kadaň domácím oplatí prohru. Hned po minutě ale snížil na rozdíl jediného gólu Heinisch a poprvé do šaten se tak šlo za stavu 1:2.
Druhá třetina naopak patřila domácímu týmu. V pětadvacáté minutě vyrovnal kanonýr Boušek a o deset minut později poslal Chomutov poprvé v zápase do vedení obránce Malinský - 3:2.
 
V polovině závěrečné dvacetiminutovky udeřili domácí hráči ještě dvakrát. Nejprve přidal čtvrtý chomutovský gól Ťupa a minutu poté potrestal Mikšovic vyloučení Chyby, který v zápase patřil k nejlepším kadaňským hráčům.
Běžela závěrečná minuta a při vyloučení domácího Mikšovice dal výsledku konečnou podobu kadaňský Jakub Bauer - 5:3.
0:1 3. Poživil (Chyba), 0:2 12. Chyba, 1:2 13. Heinisch (Tauš), 2:2 25. Boušek (Révay), 3:2 35. Malinský (Havlůj), 4:2 49. Ťupa (Boušek), 5:2 50. Mikšovic (Kostourek), 5:3 60. Jak. Bauer (Jan Bauer).
 
Chomutov - Podolka (Štěrba) - Révay, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Stehlík, Charousek, Ton - Tauš, Heinisch, Havlůj.
 
Kadaň - Stejskal (Hanuljak) - Hlubuček, Hlavatý, Kocek, Chotaš, Mašek, Poživil - Veverka, Hlusička, Kajer - Jak. Bauer, Jan Bauer, Chyba - Pražák, Kýhos, Duba - Kadlec.
 
Hokejisty KLH Chomutov čeká ještě jedno utkání, ve čvrtek 6. září od 11.30 hodin hrají v pražské Sazka areně proti extraligové Slavii Praha. Zápas je ale pro fanoušky nedostupný, hraje se za zavřenými dveřmi.
Kadaňští hrají poslední utkání zítra, na ledě německého týmu Blue Lions Leipzig.
Novou prvoligovou sezonu pak začne okresní derby SK Kadaň - KLH Chomutov, které se hraje ve středu 12. září.