Chomutovští do zápasu vlétli hodně aktivně a domácí gólman Řehoř měl plné ruce práce. Své spoluhráče podržel několika dobrými zákroky a když už jej Skořepa prostřelil, tak jej zastoupila tyč. První třetina tak žádný gól nepřinesla.

Toho se diváci dočkali po necelých třech minutách druhé části, když chomutovský Jíra v přesilovce šikovně tečoval Trefného střelu. Vedení severočechů trvalo ale jen pár minut, poté další tečí srovnal Man.

Když už to vypadalo, že do šaten se půjde za stavu 1:1, tak vedení na stranu hostů opět strhnul obránce Trefný, ale ještě půl minuty před sirénou stihl vyrovnat Říha – 2:2.

Potřetí v zápase se Chomutov dostal do vedení ve 43. minutě, kdy se na modré napřáhl obr Toivonen a jeho dělovka skončila až v síti – 3:2.

Domácí se snažili o třetí vyrovnání, ale skvělý Lundell v chomutovské brance byl neprůstřelný. Rozhodující moment zápasu pak přišel v 57. minutě, kdy se po sólu přes celé hřiště prosadil chomutovský Domin. Na jeho trefu znamenající vedení 4:2 dokázali Jihlavští odpovědět pouze snížením Maleny v 59. minutě. Poté vyzkoušeli i hru v šesti bez brankáře, ale ta k vyrovnání nevedla.

HC Dukla Jihlava – KLH Chomutov 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)

Góly 0:1 23. Jíra (Trefný, Mikšovic), 1:1 28. Man (Jonáš, Duben), 1:2 39. Trefný (Všetečka), 2:2 40. Říha (Bakus, Hodek), 2:3 43. Toivonen (Skořepa, Míka), 2:4 57. Domin (Všetečka, Trefný), 3:4 59. Malena (Bakus, Říha).

Rozhodčí: Jebavý, Svoboda, Zavřel. Vyloučení 7:5. Využití 1:1. Diváků: 1730. Střely na branku 32:38.

Jihlava: Řehoř – Malena, Ficenc, Staněk, Lukačovič, Duben, Štrach – Říha, Bakus, Hodek – Man, Dolníček, Krupka – Suk, Hanzal, Jonáš – M. Kuřítko, Zeman, J. Kuřítko.

Chomutov: Lundell – Pulpán, Toivonen, Trefný, Všetečka, Dresler, Bombic, Chmelíř, Revay – Gombár, Skořepa, Míka – Mikšovic, Domin, Jíra – Hašek, Charousek, Jeslínek – Tauš, Stehlík, Fábry.

Další utkání sehrají chomutovští hokejisté ve středu, kdy začínají prvoligové odvety. V rámci čtrnáctého kola přivítají na svém ledě od 17.30 hodin berounské Medvědy.