Během zářijového utkání v medvědím brlohu vyhráli Chomutovští vysoko 7:0, tentokrát bylo vše jinak…
V chomutovském dresu nemohl nastoupit zraněný útočník Heinisch, jeho místa převzal klášterecký Tomáš Černý, bratr obránce Kamila.
Úvodní třetina byla ze strany hostů poznamenána hned čtyřmi vyloučeními, ale žádného gólu se necelá tisícovka diváků nedočkala. Nejblíže k němu měl domácí Appel a chomutovský kapitán Šíp, který neproměnil sólový únik.


Branky začaly padat až po změně stran. Nejprve berounská obrana zlikvidovala nadějné šance Bombice s Taušem a v polovině zápasu po trefě Kameše se Medvědi trochu nečekaně dostali do vedení.
To jim ale vydrželo jen dvě minuty, poté gólmana Štelmacha prostřelil Mikšovic.
Vstřelené góly probudily útočnější hru a v závěru třetiny poslal hosty poprvé do vedení kanonýr Boušek, jenž po pohledné kombinaci zakončoval do prázdné branky.


Třetí dvacetiminutovku zahájila šance Medvědů, po pěti minutách trefil břevno Jíra. Kdyby se trefil o několik centimetrů níž a Chomutov by tak vedl o dva góly, vypadalo by to pravděpodobně jinak. Takhle se hrálo drama až do konce.
Medvědí doupě se totiž v 54. minutě zaradovalo podruhé, na 2:2 vyrovnával Frolík.
Hned po vyrovnávací trefě se hosté museli bránit v oslabení, ale vše přečkali.


Rozhodnout mohli tři vteřiny před koncem, ale dorážky Koldy s Polodnou si cestu za Štelmachova záda nenašly a zápas se musel prodlužovat.
Z původně plánovaných pěti nastavených minut se však odehrálo pouze 49 vteřin. Poté se k puku dostal Tvrzník a ten zařídil, že bonusový bod zůstává Medvědům.

Berounští Medvědi – KLH Chomutov 3:2 pr.
Třetiny 0:0, 1:2, 1:0 – 1:0


Góly 1:0 29. Kameš (Frolík, Slížek), 1:1 31. Mikšovic (Tauš, K. Černý), 1:2 38. Boušek (Charousek, Ťupa), 2:2 54. Frolík (Gudas, Kameš), 3:2 61. Tvrzník (Šinágl).


Rozhodčí: Würtherle, Bejček, Kabourek. Vyloučení 4:7. Bez využití. Diváků: 880. Střely na branku 39:32.
Beroun: Štelmach - Gudas, Braniš, Kameš, Lukačovič, Novotný, Výborný - Besser, Slížek, Nedorost – Tvrzník, Šinágl, Vlček – Appel, Křesťan, Frolík – Jankových, Kupec, Pavel.


Chomutov: Horčička - Bombic, Malínský, Kolda, Trefný, K. Černý, Chatrnúch, Březina, Ťupa - Jíra, Kostourek, Polodna – Stehlík, Šíp, Havlůj – T. Černý, Tauš, Mikšovic – Boušek, Charousek, Hašek.


Příští kolo, středa 9. ledna
BK Mladá Boleslav – KLH Chomutov (17.30), HC Rebel Havlíčkův Brod – SK Kadaň (18.00).