SK Kadaň - VOKD Poruba


Z osmi předchozích zápasech Kadaňští šestkrát prohráli a před sobotním domácím duelem s Porubou jim tak povinnost velela vyhrát. A toho se v úvodu i drželi. Časomíra totiž ze zápasu ukrojila pouhých 29 vteřin a skóre se poprvé měnilo. Fink nahodil na branku, rozhodčí přerušil hru a po poradě trefu uznal jako gólovou.


Rychlý gól domácím pomohl a díky tomu zvesela pokračovali v útočení. Hosté odpovídali z přesilových her, stejně jako posléze domácí, po první siréně ale stále platil stav 1:0.


Aktivní hru z úvodní třetiny ale Kadaňští zapomněli v šatně a iniciativu přenechali soupeři. Najdek nejprve trefil z trestného střílení tyč, únik Káni zneškodnil pohotovým zákrokem gólman Hanuljak.


Vyrovnání viselo ve vzduchu a hosté se jej dočkali v polovině zápasu, kdy Mockovu střelu dorážel do sítě Červenka. O minutu a půl později pak kadaňští hráči nechali v klidu několikrát dorážet Szturze, který poslal Porubu do vedení.


Závěr prostředního dějství obstaralo domácí dvojnásobné oslabení, to naštěstí přežili.


Jestli si kadaňští hráči i fanoušci přáli ve třetí třetině rychlé vyrovnání, tak vítr z plachet jim hned ve druhé minutě sebral Urban, který hostům zařídil dvoubrankové vedení. A aby toho nebylo málo, ve 46. minutě po střele Bučka svítilo na ukazateli skóre 1:4…


Hosté v klidu bránili náskok a když v 55. minutě snižoval Valský, nic jim to na klidu nesebralo a bez obtíží si tři body pohlídali.


Kometa Brno - KLH Chomutov


Šlágr kola byl velikým lákadlem a brněnský pokladník musel mít radost - 7200 diváků, vyprodáno!


99 procentům těchto fanoušků ale pořádně zatrnulo už po 115 vteřinách hry - Pulpán s Jírou ujížděli na jediného obránce, Pulpán nahrával Jírovi a puk se od brněnského zadáka odrazil do branky - 0:1!


Domácí se nemohli dostat do hry, ale v šesté minutě jim k tomu pomohla hned první přesilovka, v níž vyšachovali chomutovskou obranu a Kostourek do prázdné branky pohodlně vyrovnal.


V dalších fázích zápasu se překvapivě hrál opatrný, taktikou svázaný hokej. Další vzruch přinesla až polovina zápasu, kdy se dostal do sóla chomutovský kapitán Hlinka, ale v tísni nezakončil.


Brněnští pak dostali možnost zahrát si dvojnásobnou přesilovku, při níž si vytvořili tlak a těsně po návratu prvního vyloučeného hráče rozjásal Brno Brabenec - 2:1.


Domácí hráči se dostali do laufu a jen díky Lundellovi v brance hostů skóre nenarůstalo.


Nepříliš atraktivní podívaná pokračovala i ve třetím dějství. Zápas pak zlomila chyba hostujícího obránce Dresslera, zapůjčeného pro tento zápas z Plzně, který nepochopitelně namazal Zubíčkovi, který přidal třetí gól Komety.


Brněnští byli aktivnější než Chomutovští, ti dopláceli na nedisciplinovanost. Po vyloučení Chmelíře totiž zápas definitivně rozhodla trefa Švagrovského - 4:1.


„Musíme uznat, že domácí byli o ten kousek lepší. Mrzí mne, že utkání rozhodnul rozhodčí. Za stavu 1:1 nás nesmyslně vyloučil do tří. Druhá věc je to, že na jeden gól se těžko vítězí,“ smutnil po zápase chomutovský trenér Martin Pešout.


Příští kolo


To se hraje již dnes (v pondělí). Chomutov od 17.30 hodin přivítá na svém ledě nováčky z Chrudimi, Kadaňští jedou také za nováčkem, do Benátek nad Jizerou.