Přestože se v prvním zápase dostal Chomutov rychle do vedení zásluhou Bouška, tak domácí skóre rychle otočili a na vyrovnání Koldy zareagovali nejlepším možným způsobem - dalšími dvěma zásahy během dvou minut.

Hanáci se přes Chomutov prosazovali hlavně v přesilových hrách, které se jim dařily a hostům v nich dali hned tři góly. Tím posledním pak pečetil vítězství Olomouce v prvním zápase 5:2 domácí kanonýr Ministr.

“Nedokázali jsme dobře přecházet do útoku a to byl klíčový moment zápasu. Za stavu 2:2 jsme dali tyč a hned inkasovali smolný gól,“ nechal se po prvním duelu slyšet chomutovský kouč Martin Pešout.

Do druhého zápasu tak olomoučtí hokejisté nastoupili psychicky lépe naladěni, ale na ledě to příliš nebylo znát. Byli to právě Chomutovští, kteří byli aktivnější, ale opět se dlouho nedokázali střelecky prosadit a naopak v patnácté minutě z hole Janečky inkasovali úvodní gól.

Stav 1:0 platil i po první třetině, hned po nástupu do té druhé ale dokázal brzy srovnat obránce Révay. Nerozhodný výsledek ale dlouho nevydržel a domácí šli po gólu Zbořila hned o minutu později opět do vedení. A když o další dvě minuty později zvyšoval Čuřík na 3:1, vypadalo to se severočechy hodně zle a do branky se místo Horčičky postavil po zranění nerozchytaný Podolka.

Pak ale přišel rychlý chomutovský úder! Během osmdesáti vteřin mezi 27. a 28. minutou totiž v rychlém sledu skórovali Mikšovic, Šíp a Jeslínek a najednou to bylo 3:4! Hosté tak byli na koni, ale po polovině zápasu opět vyrovnal Davídek. Třetí dějství tak začínalo za stavu 4:4.

A gólová přestřelka pokračovala. Ve 43. minutě vrátil Hanákům vedení Smejkal, dvě minuty nato srovnával Jeslínek.

Oba celky začínaly postupně čím dál tím více myslet na obranu, ale v 53. minutě přišel blesk z čistého nebe v podobě gólu olomouckého Bordowského.
Chomutovští museli vrhnout všechny síly do útoku, ale naráželi na pevnou obranu. Minutu a půl před koncem byl navíc vyloučen Jeslínek a s nadějemi hostů na vyrovnání to vypadalo všelijak. Chomutovští hokejisté ale vybojovali vhazování před olomouckým gólmanem, odvolali Podolku z brány a při hře pěti proti pěti v čase 59:15 vyrovnal šikovnou tečí Tauš - 6:6.

Desetiminutové prodloužení vítězný gól nepřineslo a rozhodovat tak musely samostatné nájezdy, které Chomutov jen málokdy prohrává. V brance hostů možná trochu překvapivě zůstal náhradník Podolka a ten inkasoval hned z prvního nájezdu Ministra.

Po něm neuspěli Charousek, Brančík, Jíra ani Zbořil a když se rozjížděl známý exekutor nájezdů Boušek, věděl, že musí dát, jinak Chomutov prohraje. Bohužel nedal a domácí se tak mohli radovat z vítězstí 7:6 po samostatných nájezdech.

Semifinálová série se nyní přesouvá do Chomutova, hrát se bude v pátek a sobotu. Oba zápasy začínají v 17.30 hodin.

První hokejová liga, semifinále

1. zápas: Olomouc – Chomutov 5:2

Třetiny 1:1, 3:1, 1:0

Góly 0:1 12. Boušek (Šíp, Mikšovic), 1:1 15. Kříž (Ministr), 2:1 25. Vyrůbalík (Brančík, Žajgla), 2:2 33. Kolda (Všetečka, Jíra), 3:2 34. Davídek (Ondrušek, Janečka), 4:2 36. Ministr (Kříž, Brančík), 5:2 57. Ministr (Smejkal, Kříž).

Rozhodčí: Hradil, Trombík, Cech, Dřínovský. Vyloučení 9:10. Využití 3:2. Diváků: 3900. Střely na branku 37:39. Stav série 1:0.
Olomouc: Žigárdy – Nedbálek, Švrček, Ministr, Chmelíř, Smejkal, Bouz, Brančík, Štach, Paška, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Kříž, Vyrůbalík, Janečka, Bartoň, Čuřík, Ondráček, Bordowski, Žajgla.

Chomutov: Hořčička – Revay, Trefný, Černý, Chatrnúch, Ťupa, Bombic, Všetečka, Kolda, Jíra, Kostourek, Polodna, Mikšovic, Šíp, Boušek, Hašek, Jeslínek, Charousek, Domin, Gálik, Polanský.

2. zápas: Olomouc – Chomutov 7:6 sn

Třetiny 1:0, 3:4, 2:2 – 0:0– 1:0

Góly 1:0 15. Janečka (Ondrušek, Davídek), 1:1 21. Révay (Domin, Jíra), 2:1 22. Zbořil (Chmelíř), 3:1 24. Čuřík (Zbořil), 3:2 27. Mikšovic (Révay, Domin), 3:3 27. Šíp (Boušek), 3:4 28. Jeslínek (Hašek, Bombic), 4:4 32. Davídek (Janečka, Paška), 5:4 43. Smejkal (Bouz, Nedbálek), 5:5 45. Jeslínek (Hašek, Charousek), 6:5 53. Bordowski (Bartoň), 6:6 60. Tauš (Révay, Mikšovic), 7:6 rozhodující nájezd Ministr.

Rozhodčí: Pešina, Würtherle, Kis, Padevět. Vyloučení 8:10 + Bouz 10 minut. Využití 2:1. Oslabení 0:1. Diváků: 4200. Střely na branku 40:59. Stav série 2:0.

Olomouc: Žigárdy – Nedbálek, Švrček, Chmelíř, Štach, Paška, Ondrušek, Kříž, Vyrůbalík, Bartoň - Ministr, Smejkal, Bouz - Brančík, Davídek, Zbořil - Janečka, Čuřík, Ondráček - Bordowski, Žajgla.

Chomutov: Horčička (24. Podolka) – Révay, Trefný, Černý, Chatrnúch, Ťupa, Bombic, Všetečka, Kloz - Jíra, Gálik, Domin - Mikšovic, Šíp, Boušek - Hašek, Jeslínek, Charousek - Havlůj, Heinisch, Tauš.