HC Vrchlabí – KLH Chomutov 5:0 (2:0,0:0,3:0)


Vrchlabí tak zvrátilo vývoj čtvrtfinále play off. Včerejší zápas, který možná rozhodl se dohrával po uzávěrce Deníků, proto se krátce vrátíme k propadáku ze čtvrtka.


Nejdůležitější se z pohledu vývoje utkání stala první třetina, ve které sice měli Chomutovští navrch, ale vrchlabská obrana v čele s Hylákem, byla pevná jako skála. Opět se ukázalo platné přísloví nedáš – dostaneš. Nejprve Plodek tečoval Vomelovu střelu a poté dokonce v oslabení udeřil Tvrdek, který nadvakrát sám zakončil nájezd.


Druhá třetina nabídla vyrovnanější bitvu, bez branek. Chomutov se mohl do zápasu vrátit v úvodu třetí třetiny, kdy však v brance čaroval Hylák, který si ovšem na pomoc dvakrát pozval i brankovou konstrukci. Zatímco chomutovští hráči nedokázali skórovat, domácí z brejků nemilosrdně trestali. Ještě předtím však Pajič pohotovou trefou využil přesilovku 5 na 3, čímž definitivně pohřbil naděje KLH.


„Výsledek je jednoznačný, ale hra taková vůbec nebyla. Dali jsme tři tyčky, třikrát jsme jeli do prázdné, měli jsme devět přesilovek a dva samostatné nájezdy. Dnes i kdybychom hráli do rána, asi bychom toho góla nedali. Museli jsme hru otevřít a dopouštěli se faulů a toho domácí využili. Je faktem že jsme nečekali, že půjdeme do play off a vyhrajeme 16:0 na zápasy. Domácím výborně zachytal gólman, zřejmě si před zápasem dobře navrtal branky,“ řekl po zápase Martin Pešout, trenér KLH Chomutov:


„Rozhodla první třetina, a to že jsme šli s Chomutovem do vedení. Důležité bylo i to, že jsme nedostali branku. Celý zápas, ale hlavně v té první třetině nás podržel jednoznačně Saša Hylák, který má velký na tom, že to takhle dopadlo. My jsme potřebovali jednou vyhrát, aby trošku Chomutov znervózněl, to se nám podařilo,“ řekl Vladimír Jeřábek, trenér HC Vrchlabí.


Branky a asistence: 11. Plodek (Vomela), 15. Tvrdek, 49. Pajič (Beck), 52. Gengel (Vantuch), 52. Brynecký (Beck, Pajič). Vyloučení: 9:9, navíc Jech, Tvrdek – Polodna všichni 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1972 (vyprodáno). Třetiny:. Stav série: 1:2.